Vilniaus universitetas ir AB „Panevėžio statybos trestas“ antradienį pasirašė 106,46 mln. litų (su PVM) vertės Jungtinio gyvybės mokslų centro (JGMC) pastato statybos darbų rangos sutartį. Ją įgyvendinus, Vilniaus universiteto akademiniame miestelyje Vilniuje, Saulėtekio alėjoje 9, šalia jau pastatyto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro, iškils naujas mokslinių tyrimų ir studijų reikmėms pritaikytas pastatas, kurio bendras plotas yra 24 tūkst. kv. m. Pastato techninį projektą parengė UAB „Viltekta“, UAB „Ekoprojektas“ ir UAB „Architektūros linija“, projekto autoriai architektai Gintaras Čaikauskas, Virginija Venckūnienė, Miroslavas Šejnickis ir Vytenis Raugala. Pastato projektavimas ir statyba vykdomi įgyvendinant ES struktūrinių fondų lėšomis remiamą projektą ,,Jungtinio gyvybės mokslų centro sukūrimas“ (projekto Nr. VP2-1.1-ŠMM-04-V-01-016). Statybos darbų pabaiga numatyta 2015 m. pavasarį.
Statybos darbų rangovas buvo atrinktas vykdant ribotą viešojo pirkimo konkursą. Pirmasis konkurso etapas – kvalifikacinė atranka – buvo paskelbtas 2012 m. lapkričio mėn. pabaigoje. Šiame konkurso etape dalyvavo 7 tiekėjai. Įvertinus jų kvalifikaciją, patirtį ir turimus pajėgumus, dalyvauti kitame etape buvo pakviesti penki tiekėjai, kurie iki 2013 m. gegužės 14 d. turėjo pateikti rangos darbų kainos pasiūlymą. Geriausią pasiūlymą pateikė ir viešajame pirkimo konkurse nugalėjo AB „Panevėžio statybos trestas“.
JGMC projektą įgyvendina Vilniaus universitetas su partneriais – Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universiteto Onkologijos institutu. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti gyvybės mokslų tyrimų ir studijų centrą, skirtą biotechnologijos ir molekulinės medicinos mokslinių tyrimų, studijų ir technologinės plėtros reikmėms.
JGMC darbuotojų pagrindą sudaro Vilniaus universiteto Biotechnologijos ir Biochemijos institutų ir Gamtos mokslų fakulteto mokslininkai. Per pastaruosius trejus metus šių padalinių mokslininkai atliko 28 mokslinius tyrimus ar paslaugas verslo įmonių užsakymu. Šių tyrimų bendra vertė 4,129 mln. litų, iš jų 2,108 mln. litų tenka užsienio kapitalo įmonėms. Per šį laikotarpį gauti 6 Lietuvos, 11 užsienio ir tarptautinių (JAV, JK, Europos) patentų, jų pagrindu pasirašytos 3 licencinės sutartys, iš kurių gauta 700 tūkst. litų pajamų. Be to, pasirašytos 3 bendrų tyrimų su verslo įmonėmis sutartys. JGMC mokslininkai įsteigė 4 naujas aukštųjų technologijų įmones, dar keletą įmonių ruošiamasi steigti. Pažymėtinas unikalus Lietuvos istorijoje atvejis – privačios verslo investicijos į JGMC mokslinę įrangą už maždaug 1 mln. litų (prof. Arvydo Janulaičio dovana į Lietuvą iš Harvardo universiteto grįžtančiam mokslininkui dr. Linui Mažučiui). 2010–2013 m. gauta mokslo grantų iš užsienio institucijų ir tarptautinių programų už 14,82 mln. litų, o iš Lietuvos institucijų ir programų – už 42,124 mln. litų. Vien per šį laikotarpį sukurta apie 200 naujų darbo vietų mokslininkams, didelė dalis jų yra jauni mokslininkai iki 30 metų amžiaus. JGMC projektas yra bene vienintelis iš Lietuvoje įgyvendinamų slėnių programų projektų, kuriame vienas pagrindinių prioritetų yra jaunimo problemų sprendimas ir pasauliniu mastu konkurencingų studijų plėtojimas. JGMC projekto įgyvendinimas sudarys prielaidas didesnėms tiesioginėms užsienio investicijoms į Lietuvą, naujo pažangaus verslo kūrimui, „protų nutekėjimo“ stabdymui, „protų sugrįžimo“ skatinimui ir naujų darbo vietų, ypač skirtų jauniems žmonėms, kūrimui.
Komentarų nėra. Būk pirmas!