Kaip ir kasmet, geriausi informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ I etapo dalyviai su mokytojais buvo pakviesti į apdovanojimo ceremoniją, seminarus-dirbtuves ir konferenciją. Šįkart į VU Matematikos ir informatikos fakultetą sugužėjo daugiau nei 200 dalyvių: mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, švietimo darbuotojai, studentai.
Ryte atvykusiems svečiams lūkuriuoti prie durų ar atsikvėpti nebuvo kada. Vos tik atvykę jie buvo pakviesti dalyvauti asociacijos „Langas į ateitį“ organizuojamoje saugesnio interneto viktorinoje.
Konferenciją ir apdovanojimo ceremoniją atidarė konkurso „Bebras“ iniciatorė ir sumanytoja, VU Matematikos ir informatikos instituto prof. Valentina Dagienė. Svečius sveikino Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė Marytė Skakauskienė, VU Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Būtėnas. Jis perskaitė pranešimą apie išmaniuosius ateities miestus, parodė daugybę technologinių idėjų, kurios keičia mūsų buitį, ir kurių sulauksime artimiausiu metu.
Lietuvos edukologijos universiteto studentai svečiams parodė spektaklį „Grybų karas“. Po jo prof. V. Dagienė, M. Skakauskienė ir L. Būtėnas įteikė diplomus bei pagyrimo raštus geriausiai konkurse pasirodžiusiems 3–12 klasių mokiniams. Prizines vietas užėmę moksleiviai buvo apdovanoti rėmėjų „Alliance for recruitment“, „Asseco Lithuania“, „eSkills“, projekto „Saugesnis internetas“ partnerių įsteigtomis dovanėlėmis. Siekiant paskatinti mažesnių mokyklų dalyvavimą „Bebro“ konkurse, apdovanotos ir aktyviausiai dalyvavusios mokyklos, kuriose mokosi mažiau nei 200 mokinių.
Po apdovanojimų svečiai galėjo išbandyti įvairias veiklas, susijusias su informatiniu mąstymu: FLL žaibo turnyrą, interaktyvią fotolaboratoriją, išgirsti paskaitą apie interneto svetainės kūrimą, išvysti virtualios realybės žaidimo „Visma runner“ pristatymą, susipažinti su vizualiojo programavimo aplinka „Scratch“, programa „Tinket.io“. Didžiausio mokinių ir tėvelių dėmesio sulaukė Gintaras Jonaitis iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto, supažindinęs su biomechanika ir leidęs išbandyti žmogaus raumenų biosignalais valdomą bioninę ranką.
Mokytojų konferencijoje prof. V. Dagienė skaitė pranešimą apie informatinio mąstymo ugdymo svarbą ypač pradinėse klasėse. Aušra Gutauskaitė pristatė projekto SCIENTIX rezultatus, Alvida Lozdienė kalbėjo apie medijų ir informacinį raštingumą, dr. Eglė Jasutė demonstravo informatikos mokymo be kompiuterio galimybės pradinėse klasėse, L. Būtėnas parodė interaktyvios mokymosi platformos „ViLLE“ panaudojimo galimybes, M. Skakauskienė apžvelgė STE(A)M ugdymo Lietuvoje aktualijas, o Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė informavo apie brandos darbo, įvedamo nuo 2017–2018 mokslo metų, koncepciją ir organizavimo ypatybes.
Renginį organizavo VU Matematikos ir informatikos institutas, VU Matematikos ir informatikos fakultetas, Švietimo plėtotės centras kartu Švietimo ir mokslo ministerija.
Komentarų nėra. Būk pirmas!