Vilniaus universitetas (VU) šiandien paskelbtame tarptautiniame dalykiniame reitinge „QS World University Rankings by Subject 2018” įvertintas 27 studijų kryptyse iš 48. Palyginti su praėjusiais metais, VU pozicijas pagerino 22 studijų kryptyse.
Į geriausių pasaulio universitetų reitingus VU pateko trijose studijų srityse: menų ir humanitarinių mokslų (401–450 vieta), socialinių mokslų ir vadybos (451–500 vieta) ir fizinių mokslų srityje, kurioje VU pakilo per 50 pozicijų ir dabar užima 400-ąją vietą.
Ypač gerai VU įvertintas humanitarinių mokslų srities lingvistikos kryptyje, kurioje, pakilęs per 50 pozicijų, dabar užima 151–200 vietą. VU taip pat išlaikė tvirtas pozicijas fizikos ir astronomijos kryptyje, kur užima 251–300 vietą tarp 500 geriausių pasaulio universitetų.
„Tarptautinių pozicijų stiprinimas yra strateginis universiteto prioritetas, didinantis mūsų patrauklumą tarp užsienio tyrėjų ir leidžiantis pritraukti daugiau užsienio studentų, kurie mums padeda kurti multikultūrinę universiteto aplinką. Ypač džiugina kalbų studijų įvertinimas – akivaizdu, kad jos yra aukščiausio pasaulinio lygio. Tikimės, kad dėstytojų ir tyrėjų sąlygų gerinimas sudarys prielaidas kilti dar aukščiau ir kitose srityse“, – apie universiteto poziciją dalykiniame reitinge sakė VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.
Šiais metais fizinių mokslų srityje VU pasižymėjo aukštais moksliškumo rodikliais: pagal h indeksą, matuojantį mokslo darbų reikšmę, VU įvertintas 74 taškais iš 100 galimų, fizikos ir astronomijos kryptyje – 76,4 taško.
„QS World University Rankings by Subject 2018“ reitinge daug dėmesio skiriama ir darbdavių vertinimams atskirose srityse. Čia aukštais balais įvertinti lingvistikos, inžinerijos, informatikos, finansų ir apskaitos, verslo ir politikos krypčių VU studentai bei absolventai.
Komentarų: 14
2018-03-01 01:10
AudriusSveikinu ir džiaugiousi už kolegas VU lingvistus! Vis dėlto, greičiausiai, kaip ir kituose fakultetuose, kokie trys ar keturi asmenys, pelnę aukštus įvertinimus už savo mokslo produkciją ir pripažinti tarptautiniu lygiu, pakėlė VU lingvistiką pasauliniame reitinge. O pristatoma, kaip visuomet, tarsi tai kažkoks visuotinis pasiekimas.
2018-03-01 10:17
Mantas A.Visuomet smagu skaityti tokią informaciją ir žinoti, kad nestovime vietoje. Šaunuoliai! Čia vertėtų paklausti Rektoriaus, ar tie keli mokslininkai, kurių nuopelnai atsispindi naujame reitinge, yra kaip nors remiami, ar jiems sudaromos darbo sąlygos, skiriamos darbo vietos ir t.t.? Ar universitetui rūpi tik paimti rezultatus ir jais reklamuotis?
2018-03-01 10:29
JooTikiuosi VU administracija tinkamai save įvertins už tokius šaunius rezultatus!
2018-03-01 11:48
Lietuvos patriotėFantastika! Širdis dainuoja! Ačiū doc. dr. Miguel Villanueva Svensson, profesoriui Axel Holvoet, doc.dr. Jurgiui Pakeriui, prof.dr. Aurelijai Usonienei, dr. Artūrui Ratkui ir turbūt dar keliems mokslininkams, kurių mokslinių darbų deja/dar neteko skaityti, taip ženkliai prisidėjus prie VU reitingo pagerinimo! Tikėkimės, kad rektoriaus prof. Artūro Žukausko žodžiai apie dėstytojų ir tyrėjų sąlygų gerinimą nėra tik eilinis pigus viešųjų ryšių triukas.
2018-03-01 14:15
copy to Lietuvos patriotėYpatingi Lietuvos lingvistų pasiekimai:
A.Usonienė InCites reitinge yra reitinguojama 9732 vietoje tarp (Lietuvos mokslininkų) su 2 straipsniais ir 1 citavimu!!!
A. Holvoet dalijasi 11455 vieta tarp (Lietuvos mokslininkų) su 1 straipsniu ir 0 citavimu!!!
Visi kiti jūsų išvardinti turi 0 straipsnių ir 0 citavimų!!!
2018-03-01 16:20
MindaugasHaha! Ačiū už išminties krislą. Neabejotina, kad VU lingvistika pakelta reitinge vien todėl, kad minėtieji ir kiti filologai yra tiesiog geri žmonės.
2018-03-01 22:11
copy to MindaugasJei lingvistikos kategorijoje reitinguota tik tarkim 300 universitetų, tai tu (jei reitinguotas) negalėsi būti žemesnėje nei 300 vietoje. Teisingai? Jei fizikos srityje reitinguoti 500 universitetų, tai 251 vieta jau atrodo kitaip. O jei dar žinoti, kad lingvistikoje dirba apie 500 akademinių vienetų, o fizikoje ir astronomijoje virš 5 tūkstančių, jau viskas atrodys kitaip, ar ne? Dar vienas faktas tau turėtų padėti įvertinti padėtį (apie neįtikėtinus mūsų lingvistų pasiekimus): Tartu universitetas šioje kryptyje yra reitinguotas 100 pozicijų aukščiau. O fizikos ir astronomijos srityje Tartu universitetas yra 200 pozicijų žemiau negu VU. Period.
Dar aiškiau bus jei žinosim kaip sudaromas tas QS reitingas. Faktas, kad 40 proc. vertinimo balo sudaro studentų „tarptautiškumas“, o moksliškumas = kokybė tik 10 procentų, turėtų būti iškalbingas. Taigi jei studijuoja daugiau užsieniečių – pas lingvistus jų yra natūraliai daugiau (nesvarbu kokio lygio, gal vien savo šalių dvejetukininkai ir jiems dėsto niekam tikę dėstytojai – jokio skirtumo), mokslo gali būti daroma lygiai nulis, bet tas dalykas/universitetas QS reitinge stovės aukščiau.
UK yra „universitetų“, kurie įvertinti tik vienoje kategorijoje (tarptautiškumo), jokio mokslo ten nėra ir nepaisant to tie UK “universitetai” yra 500-700-tuke. Daugelyje jų studijų programų nedėsto (ir vadovauja programoms) nė vienas turintis dr. laipsnį dėstytojas (dėstytojai ten net magistro laipsnio neturi)!!! Kaip tai įmanoma universitete?! Jie nepriklauso Ruselo grupei visi UK žino, kad tai šlamštas, tačiau nepaisant to jie gali būti reitinguoti aukščiau nei normalūs mokslą darantys ir kokybiškai dėstantys universitetai. QS – viskas įmanoma.
This whole QS thing does not impress me at all.
2018-03-03 13:07
MindaugasAčiū už atsakymą. Esu kiek nustebintas skaitydamas Jūsų aiškinimą. Džiugu, kad teigiate, jog negalima lyginti nelygintinų dydžių ir sąvokų. Todėl stebėtina, kad savo komentaruose Jūs pats (ar pati) ir imatės neleistinų lyginimų. Bandote deklaruoti imčių lyginimo supratimą? Bet juk apie tai, kiek konkrečiai vienetų dirba bet kurioje konkrečioje srityje, be savo įsivaizduojamų skaičių, Jūs tiesiog nieko nežinote. Na o savo pirmajame komentare pasirinkote patį ydingiausią kriterijų – citavimą. Neverta nė kartoti to, kokios problemos iškyla lyginant skirtingas mokslo šakas vadovaujantis citavimo kriterijumi. Joks skaitytojas savo komentaruose nė nebandė teigti, kad VU lingvistika ar kita sritis nokautavo fiziką ar panašiai. Kaip suprantu, skaitytojai ir komentuotojai tiesiog džiaugiasi tuo, kad VU reitingas pagerėjo ir kad VU lingvistai padarė pažangą. Komentuotojai mini kelias pavardes, kurios neabejotinai prisidėjo prie teigiamojo rezultato ir kurių nereikėtų menkinti apeliuojant į ydingą citavimo kriterijų. Negaliu įvertinti jų darbų turinio, bet peržiūrėjęs jų publikacijų šaltinius galiu teigti, kad ir žurnalai, kuriuose jie spausdinasi (pvz. Indogermanische Forschungen, Journal of Slawistics, Journal of Germanic Linguistics ir kt.) ir leidyklos, kuriose išeina jų darbai (de Gruyter, Cambridge University Press ir kt.) man palieka teigiamą įspūdį. Sakote, kad Tartu lingvistai įvertinti geriau už VU lingvistus? Tai garbė jiems! Tai tik reiškia, kad VU lingvistams yra kur stiebtis. Teigiate, kad VU fizikai gerokai lenkia Tartu fizikus? Jei taip, garbė jiems, didžiuojamės mūsų fizikais! Apgailestauju, jei savo srityje Jūs tegalite privilioti nedaug ir tik tokių blogų studentų (“dvejetukininkų”), apie kuriuos kalbate. Žinoma, pasitaiko visko, bet bendrai mano srityje atvykstantys studentai yra tikrai ne tokie jau ir blogi. Šiaip ar taip, manau, kad suaugusiam žmogui, akademikui, nesolidu nežinant klijuoti išankstinės “dvejetukininkų” etiketės studentams, ar bandyti sudaryti įspūdį, neva dalis lingvistų yra “niekam tikę dėstytojai”. Tikriausiai neverta kalbėti apie tokių vertinimų, ar noro menkinti, kultūrinę prigimtį. Būdamas VU bendruomenės narys sergu už savo universitetą ir tikiu, kad visos universitete atstovaujamos mokslo šakos, galbūt ir nevienodai, bet prisideda prie to, kad palaipsniui tampame labiau pripažįstami. Tiesiog šįkart išsiskyrė lingvistai. Pasidžiaukite tuo, kad net ir netobulų reitingų skaičiavimų ir kriterijų fone mūsų universitetas ir/ar konkrečios universitete plėtojamos mokslo šakos daro šiokią tokią pažangą.
2018-03-04 21:11
hhO socialiniu mokslu profesoriai su straipsneliais konferenciju leidiniuose ir toliau sekmingai lauks dar vieno pratesimo po 65 m….
2018-03-13 20:35
pedia27 srityse iš 48 pagerino rezultatus. Nepaminėta, bet įdomu, keliose srityse pablogino rezultatus?
2018-03-18 11:45
studentPagaliau įvertinus medicinos studijas, nebelieka kam girtis jų “aukšta” kokybe
2018-03-18 12:01
asdGalima būtų objektyviau pristatyti reitingus. Visi puikiai mato VU lygį ir perdėtas džiaugsmas tikrai netinka, kai tarp eilučių matoma vidutiniška institucija. Kitą kartą daugiau pastraipų skirkite tam, ką verta tobulinti
2018-04-06 19:00
PetrasFizikai stovi neblogai, bet nuo 2015 m progreso nėra, toj pačioj vietoj. Chemikų reitinge nesimato, nepatenka į 500-tuką. Kiti gamtos mokslai taip pat ne, nors bendrai patenka (401-410), bet tik dėka fizikos. Pagrindo dideliam džiaugsmui kol kas nesimato.
2018-11-16 11:36
copy to studentšis reitingas studijų lygio neatspindi jei ką… daugiau atspindi sukišamus pinigus ir “piarą”