Kovo 31 d. Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos ir rinkodaros skyrius išleido VU mokslo populiarinimo žurnalo „Spectrum“ pavasario numerį (31).
Pagrindiniame leidinio straipsnyje pasakojama apie 250 metų Lietuvoje trunkančius reguliarius meteorologinius matavimus, kurie mokslininkams leidžia tyrinėti klimato kaitos tendencijas ir pastebėti spartų vidutinės metinės oro temperatūros kilimą mūsų šalyje per pastaruosius 30 metų. Jie kartu su pasaulio mokslininkais įspėja, kokie katastrofiški padariniai lauks mūsų visų, jei nieko nedarysime ir leisime vidutinei temperatūrai iki 2100 m. pakilti daugiau kaip 2 laipsnius.
Naujajame numeryje gydytoja alergologė kalba apie ypač spartų alergijų skaičiaus augimą pastaraisiais dešimtmečiais, ypač Vakarų Europoje. Remiantis tyrimų duomenimis, šiuo metu alerginėmis ligomis serga 1 iš 4 europiečių ir jos yra dažniausios lėtinės ligos šiame regione – nuo jų Europoje kenčia per 60 mln. žmonių.
VU Chemijos ir geomokslų fakulteto jaunoji mokslininkė pristato savo atliekamus miestų žaliosios infrastruktūros tyrimus, kurie padeda išsiaiškinti, kokias ekosistemų paslaugas labiausiai vertina miestiečiai, koks yra tokių paslaugų poreikis mieste. Pati mokslininkė įsitikinusi, kad žaliosios erdvės yra daugiau nei miesto oro valymo filtrai, kurie užtikrina sveiką aplinką jo gyventojams.
„Šiandien neturėti laiko yra madinga, o jo turintys mums kelia įtarimų, kad nepadaro kažko naudingo, užsiima švaistymu“, – provokuoja VU Verslo mokyklos mokslininkė. Straipsnyje ekonomistė aiškinasi: kurgi dingsta laikas? Ar jis iš tiesų dingsta? Ir kiek jis šiais laikais vertas? O be to. nustato ir liūdną faktą – vaikams skiriamas laikas Lietuvoje labai pigus.
31-ojo numerio viršelį ir keturias mokslines temas papuošė jaunos ir talentingos iliustratorės Ūlos Šveikauskaitės darbai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!