Šiais metais Prancūzijos Dižono universiteto leidykla išleido knygą „Universiteto teatras. Praktika ir patirtys“. Leidinyje pateikiama turtinga Europos universitetų teatrų patirtis, lyginama įvairių šalių situacija, kvestionuojamas kultūros ir humanitarinių mokslų vaidmuo šiuolaikiniame universitete. Tarp kitų pristatomas ir Olego Kesmino bei Rimanto Venckaus straipsnis apie Lietuvos universitetų teatrus.
Vilniaus universiteto teatras, susidedantis iš dviejų skirtingų trupių – „Minimum“ ir Kinetinės – yra unikalus pavyzdys to, kaip galima suderinti ilgaamžes dramos žanro tradicijas ir eksperimentines plastikos išraiškos priemones.
„Daug dėmesio skiriama teatro narių kultūrinei edukacijai. Labai svarbu, kad scenoje teatro pasaulį kuriantis studentas kurtų ir pats save, tobulėtų dvasiškai ir intelektualiai, kad įgautų įgūdžių, kurie jam bus reikalingi tolesnėje profesinėje karjeroje“, – teigia VU teatro vadovas Rimantas Venckus.
VU teatras perima tiek Rytų, tiek Vakarų kultūrines tradicijas bei įtakas ir tai jį paverčia unikaliu. O svarbiausia ne tai, kokioms tradicijoms ar teatrinėms formoms prielankus teatras, svarbu, kad jis vaidina įdomius spektaklius, rengia įvairius festivalius, forumus, kultūrines edukacines akcijas, ugdo jaunųjų aktorių asmenybes, kad studentai, baigę Vilniaus universitetą, įgauna svarbios kultūrinės kompetencijos ir tampa ne tik seniausio Rytų Europos universiteto, bet ir seniausio Lietuvos teatro dalimi, prisilietusia prie amžinųjų ir futuristinių vertybių.
Komentarų nėra. Būk pirmas!