Nuo 2011 m. Vilniaus universitete pradėtos įgyvendinti gretutinės studijos. Jas yra pasirinkę 338 studentai.
Dažniausiai gretutines studijas renkasi humanitarinių ir socialinių mokslų sričių studentai. Šiose studijų srityse daugiausia pasiūloma ir gretutinių studijų programų. Pasak VU Studijų direkcijos Studijų programų skyriaus vedėjos Daivos Lepaitės, šiose pagrindinių studijų programose yra 60 laisvų kreditų, kurie būtini siekiant įgyti dvigubą bakalauro laipsnį.
Lyderis pagal gretutinių studijų pasiūlą ir paklausą yra Filologijos fakultetas (1 lent.). Jo visose pagrindinių studijų programose atsirado 60 laisvų kreditų. Tai sudaro palankias sąlygas siūlyti gretutines studijas ir priimti į jas universiteto studentus.
Pasak D. Lepaitės, vis dėlto vertėtų atkreipti dėmesį, kad dvigubo laipsnio programa turi ir apribojimų. Dėl gretutinių studijų lygiagretaus išdėstymo studijų tvarkaraštyje nuo 3 semestro tampa beveik neįmanomas judumas pagal ERASMUS mobilumo programą. Studentams pagal pagrindinę programą išvykus į kitą aukštąją mokyklą, gali būti sudėtinga kaupti gretutinių studijų programos kreditus.
Gretutinės studijos – tai studijos, kai studentams sudaromos galimybės greta pagrindinės studijų krypties (šakos) programos studijuoti kitos studijų krypties (šakos) programą ir įgyti dvigubą kvalifikacinį laipsnį. Studijuoti pagal gretutinių studijų programą gali pirmosios pakopos studentai, priimti į universitetą nuo 2011 m., kurių studijų programoje numatyta tokia galimybė. Apie sprendimą rinktis gretutines studijas studentui reikia informuoti šias studijas vykdantį fakultetą (padalinį) ne vėliau kaip likus vienam semestrui iki gretutinių studijų pradžios.
Šiuo metu VU fakultetų (padalinių) siūlomos gretutinių studijų programos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!