Nuo šių metų Vilniaus universitete atsiras dar viena magistrantūros programa, kuri gali sudominti ne tik Lietuvos studentus, baigusius pirmos pakopos studijas, bet ir užsieniečius.
Tarptautinė turizmo vadybos programa bus dėstoma anglų kalba. Ji parengta bendradarbiaujant su užsienio universitetais. Gegužės 19 d. ši programa plačiau pristatyta seminare „Kodėl tarptautinė turizmo vadybos magistrantūra?”, kuriame dalyvavo Vilniaus universiteto, Turizmo departamento ir užsienio universitetų – partnerių atstovai.
Magistras per 1,5 metų
Į tarptautinę turizmo vadybos programą šiais, pirmais jos egzistavimo metais planuojama priimti iki 20 studentų. Ją vykdys VU Ekonomikos fakultetas. Tarptautinė turizmo vadybos magistrantūra yra vakarinė, studijos joje mokamos. Už visas 1,5 metų studijas magistrantui teks sumokėti 3 840 eurų (t. y. apie 13 258 litus). Tai nemaži pinigai, bet programos kūrėjai tikina, kad ši kaina yra mažesnė negu analogiškų studijų kituose Lietuvos ir užsienio universitetuose.
Studijas sudarys dešimt modulių ir magistrinis darbas. „Pirmas semestras – savotiškas visų studijų pagrindas. Antras semestras gali atrodyti kiek paprastesnis, tačiau yra labai svarbus. Jis turi leisti studentams susiformuoti kaip srities specialistams. Visas trečias semestras bus skirtas baigiamajam magistro darbui”, – trumpai apibrėžė būsimų studijų struktūrą VU Ekonomikos fakulteto Verslo katedros vedėjas prof. habil. dr. Vytautas Vengrauskas. Pasak jo, tokia studijų struktūra buvo aptarta ilgose diskusijose rengiant programą.
VU Ekonomikos fakulteto prodekano doc. dr. A. Miškinio teigimu, studentai į tarptautinę turizmo vadybos magistrantūrą bus priimami be stojamųjų egzaminų – tik pagal bakalauro studijų rezultatus. „Į šią programą gali stoti žmonės ir be turizmo bakalauro laipsnio. Pageidautina, kad pretenduojantys į šias studijas turėtų ekonomikos ar vadybos studijų pagrindą. Taip pat bus vertinama ir turima darbo patirtis turizmo srityje”, – pabrėžia prodekanas. Pasak jo, įstoti į tarptautinę turizmo vadybos magistrantūrą gali ir kitų socialinių mokslų atstovai, tačiau jiems bus pasiūlyti papildomi ikimagistriniai kursai (šiais metais tokie kursai jau vyko vasario mėnesį, kiti planuojami rudenį).
Atsižvelgiant į tai, kad bemaž visi magistrantūros studentai dažniausiai bando derinti studijas su darbu, tarptautinės turizmo vadybos programos paskaitos vyks vakarais nuo 17 iki 21 val. Pasak A. Miškinio, dar vienas numatomas privalumas yra tai, kad pagal šią programą galės studijuoti studentai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Tai suteiks studentams, pasirinkusiems šias studijas, tarpkultūrinio bendravimo patirties, kuri turizmo vadyboje yra tiesiog būtina.
Lietuvos turizmo departamento atstovė Lidija Bajariūnienė, dalyvavusi seminare, pabrėžė, kad tokia magistrantūra Lietuvai yra būtina: „Lietuva vertinama kaip jauna turizmo rinkos dalyvė. Mums labai reikalingi kvalifikuoti turizmo specialistai.” Ji taip pat pažymėjo, kad nuo tada, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, jaučiamas didelis turistų iš kitų ES valstybių susidomėjimas mūsų šalimi. Prognozuojama, kad šis susidomėjimas turi ypač išaugti 2009 m., kai Vilnius taps Europos kultūros sostine.
Užsienio patirtis
Tarptautinė turizmo vadybos programa buvo rengiama bendradarbiaujant su specialistais iš Suomijos HAAGA – HELIA taikomųjų mokslų universiteto ir Mančesterio metropoliteno universiteto Didžiojoje Britanijoje. Kiekvieną būsimos programos dalyką rengė 2 žmonės – Vilniaus universiteto mokslininkas ir universiteto – partnerio atstovas.
Dar vienas programos partneris yra Italijos Ca‘Foscari universitetas, esantis Venecijoje. Tie magistrantūros studentai, kurie per savo studijas atliks praktiką šiame universitete, gaus dvigubą VU ir Ca‘Foscari universitetų diplomą. Pasak programos rengėjų, tokį pat susitarimą buvo norima sudaryti ir su HAAGA – HELIA taikomųjų mokslų universitetu, tačiau susidurta su tam tikromis įstatyminėmis kliūtimis. Tikimasi, kad ateityje šios magistrantūros programos partneriais taps ir kiti užsienio universitetai, su kuriais irgi bus bandoma pasiekti susitarimą dėl dvigubų diplomų.
Seminare dalyvavę užsienio universitetų – partnerių atstovai pabrėžė, kad jie yra suinteresuoti prisijungti prie šios programos vykdymo. Mančesterio metropoliteno universiteto atstovas Johnas Teodoras pažymėjo, kad Vilniaus universitetas, rengdamas tokią magistrinę programą, eina teisingu keliu. „Mes irgi bandome pritraukti studentų ne tik iš Didžiosios Britanijos, bet ir iš kitų šalių. Tai yra tikslinga taktika”, – teigė jis. Panašiai kalbėjo ir HAAGA – HELIA universiteto atstovas Jounis Ahonenas. „Mes norime veikti tarptautiniu lygiu ir todėl dalyvaujame šiame projekte”, – sakė jis. Jo kolega Mario Ascencao pristatė seminaro dalyviams vieną iš tarptautinės turizmo vadybos programos kursų, kuris atskleidžia ekologinių, sociokultūrinių bei ekonominių principų įtakos svarbą turizmo industrijai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!