Vilniaus universitete yra siūloma net 103 magistrinių studijų programos, 5 iš jų – anglų kalba.
Per 2008 m. priėmimą Vilniaus universitetas siekiantiems tęsti studijas antrojoje universitetinių studijų pakopoje siūlo keletą naujų magistrantūros programų. Filologijos fakulteto parengta programa „Anglistika”, skirta kalbotyros, literatūros ir kultūros studijoms, bus dėstoma anglų kalba. Humanitarinių mokslų srities bakalaurams skirta kita nauja magistrantūros programa „Literatūros antropologija ir kultūra” gilina lietuvių bei užsienio literatūros istorijos ir teorijos studijas, jas papildo šiuolaikinėmis tarpdalykinėmis literatūros ir kultūros antropologijos disciplinomis. Anglų kalba bus dėstoma dar viena nauja studijų programa – tai Ekonomikos fakultete parengta „Tarptautinio turizmo vadyba”, skirta turizmo sektoriaus įmonių aukščiausio lygio vadovų ir vadybininkų rengimui. Dvi naujos magistrantūros laukia matematikos ir statistikos krypčių bakalaurų – Matematikos ir informatikos fakultetas, naudodamas ES struktūrinių fondų projekto paramą, parengė „Finansų ir draudimo matematikos” bei „Ekonometrijos” programas magistro laipsniui įgyti. Filosofijos fakultete psichologijos krypties bakalaurai nuo 2008 m. galės studijuoti naujausiomis mokslo žiniomis grindžiamą ir Europos standartizuotus EuroPsy diplomo (The European Diploma in Psychology) reikalavimus atitinkančią naują magistrantūros studijų programą „Psichologija”. Būsimieji psichologijos magistrai šioje programoje galės rinktis 5 studijų šakas: edukacinę, socialinę, sveikatos, kognityviąją ir vaiko psichologiją.
Prašymų ir dokumentų į magistrantūros studijas registracija vyks nuo birželio 26 d. iki liepos 2 d. 15 val.
Prašymų dalyvauti konkurse priėmimas į tas studijų programas, kuriose numatyti stojamieji egzaminai, baigiasi likus 24 val. iki egzamino pradžios.
Prašymai ir dokumentai priimami Saulėtekio al. 9, Vilnius.
Daugiau informacijos https://www.vu.lt/lt/studijos/stojantiesiems/
Telefonas pasiteirauti (8-5) 236 6253.
Finansų ir draudimo matematika
Vis pasikartojantys ekstremalūs įvykiai pasaulyje (teroro aktai, gamtinės katastrofos) verčia draudimo ir perdraudimo įmones peržiūrėti turimus rizikos valdymo metodus, kuriems sukurti reikalingas matematikos bei finansų ir draudimo verslo specifikos išmanymas. Europos Sąjungai keliant vis didesnius reikalavimus finansų ir draudimo sektoriams (vadinamieji Bazelio reikalavimai ir programa „Mokumas II”), net ir išsivysčiusiose Vakarų Europos šalyse jaučiamas aukštos klasės specialistų trūkumas.
Naujoji finansų ir draudimo matematikos magistrantūros studijų programa yra 1,5 metų trukmės. Jos tikslas – suteikti studentams gilesnių matematikos žinių ir parengti aukščiausios kvalifikacijos finansų ir draudimo matematikos specialistus, galinčius konkuruoti ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos darbo rinkoje. Sudaromos geros galimybės siekiantiems tolesnės karjeros tiek finansų, tiek draudimo srityse.
Absolventai pasižymės loginiu mąstymu, kūrybišku požiūriu į savo profesinę veiklą, mokės praktiškai pritaikyti įgytas teorines žinias. Jie galės dirbti aktuarais, finansų specialistais ar konsultantais, įvairių sričių rizikos vertintojais ir pan. Studijų metu įgytos žinios absolventams suteiks galimybę dirbti draudimo įmonėse, bankuose, pensijų ir investiciniuose fonduose, konsultacinėse įmonėse, valstybinėse įstaigose ir kitur.
Smulkesnė informacija: www.eko-fdm.lt.
Ekonometrija
Naujoji ekonometrijos magistrantūros studijų programa yra 1,5 metų trukmės. Ja siekiama parengti aukščiausios kvalifikacijos ekonomikos kiekybinės analizės specialistus, galinčius pritaikyti tarptautinio lygio ekonomikos-statistikos mokslines žinias, reikalingas institucijoms, verslui ir pramonei didinti tarptautinį konkurencingumą.
Absolventai gebės savarankiškai vertinti ir testuoti ekonominių kintamųjų sąryšius, praktiškai pritaikyti pagrindinius ekonometrijos principus analizuojant realius ekonominius duomenis ir prognozuojant ekonominius rodiklius, tirti finansinių rinkų dinamiką, kurti ir palaikyti makroekonominius modelius, vertinti finansinę riziką, laisvai naudotis ekonometrine kompiuterine įranga, dirbti su ekonominių duomenų bazėmis.
Studijų programą vykdys Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Ekonometrinės analizės katedra, kurios mokslinio darbo interesai suderinti su magistro programos komponentais. Tai reiškia, kad į studijų programą įtraukti patys naujausi moksliniai laimėjimai, skirti laiko eilučių analizei, darbui su ypač aukšto dažnio duomenimis, makroekonometriniam modeliavimui ir kt. Katedra turi sukaupusi stambių mokslinių projektų (tiek valstybės, tiek privataus verslo užsakymu) vykdymo patirtį. Ja studentai galės pasinaudoti rašydami magistro darbus. Ekonometrijai reikalingas žinias perteiks pasaulyje gerai žinomi tos srities specialistai.
Studijų programą gali rinktis matematikos, ekonomikos, statistikos ir kiti bakalaurai, siekiantys įsisavinti šiuolaikinę ekonometriją ir turintys sėkmingam programos baigimui reikalingą bazinį išsilavinimą.
Plačiau žr. www.eko-fdm.lt.
Literatūros antropologija ir kultūra
Filologijos fakultete pradedama nauja magistrantūros studijų programa – literatūros antropologija ir kultūra (šiemet skelbiamas pirmasis priėmimas) yra parengta siekiant iš esmės modernizuoti daugelį metų VU vykusias literatūros magistrinių studijų programas. Pastarosios buvo tradiciškai susietos su bakalaurinių filologinių studijų programomis ir orientuotos tik į vienos kurios nacionalinės literatūros (lietuvių, rusų) arba vadinamosios visuotinės Vakarų literatūros studijas.
Naujojoje programoje, parengtoje atsižvelgiant į pastarųjų metų humanitarinių mokslų pokyčius, turimą platų šios srities tyrėjų spektrą ne tik Filologijos, bet ir kituose fakultetuose, į literatūros tyrimus žvelgiama antropologiniu aspektu, kaip į vieną svarbiausių visuomenės ir jos raidos kultūrinės raiškos būdų, turintį rašytinio diskurso pamatą. Nors tai gilinamoji literatūros studijų programa, išskirtinis dėmesys joje skiriamas tarpdalykiniams literatūros ir kultūros istorijos ryšiams, literatūros antropologijos ir kultūros teorijų studijoms, kurios derinamos su įvairių nacionalinių literatūrų ypatumais. Šios programos tikslas – paruošti plataus pobūdžio literatūros ir kultūros analitiką, kuris Lietuvos literatūros ir kultūros reiškinius gebėtų vertinti globalesniame kontekste, o pasaulio literatūros vyksmą būtų pasirengęs analizuoti turėdamas teorinius interpretacinius pagrindus ir žinių apie įvairius Lietuvos kultūros ir literatūros istorijos aspektus.
Į programos studijas be stojamųjų egzaminų priimami filologijos bakalauro laipsnį turintys universitetų absolventai. Kviečiami ir baigę kitas humanitarinio pobūdžio bakalauro studijas. (Pastarieji turės laikyti stojamąjį egzaminą, kurio programa skelbiama Filologijos fakulteto tinklalapyje.)
Dvejų metų trukmės programa, koordinuojama tarpkatedrinio fakulteto studijų programų komiteto, sudaryta iš privalomųjų ir pasirenkamųjų kursų. Privalomieji dalykai (šiuolaikinės kultūros teorijos: fenomenologija, antropologija, poststruktūralizmas; literatūros antropologija; klasikinė ir modernioji teksto kritika; literatūros fenomenologija; naujųjų laikų literatūra: religinės sąmonės antropologija; Vidurio ir Rytų Europos poezijos kanonas; literatūriniai tapatybės modeliai; stačiatikių kultūra ir Vakarai; literatūra ir politinė mintis) derinami su plataus spektro pasirenkamaisiais kursais, tokiais kaip Biblijos ir antikos paveldas literatūroje; viduramžių kultūros tekstai; gyvenimo filosofija ir lietuvių literatūra; krikščionių ir judėjų polemika; Lietuvos literatūra: daugiakultūrės studijos; XX a. lietuvių proza: vaizduotės tipai; tapatybė pokolonijinėje literatūroje; mitokritika ir kitais.
Psichologija
Filosofijos fakultete psichologijos krypties bakalaurai nuo 2008 m. galės studijuoti naujausiomis mokslo žiniomis grindžiamą ir Europos standartizuotus EuroPsy diplomo (The European Diploma in Psychology) reikalavimus atitinkančią naują magistrantūros studijų programą „Psichologija”. Būsimieji psichologijos magistrai šioje programoje galės rinktis 5 studijų šakas: edukacinę, socialinę, sveikatos, kognityviąją ir vaiko psichologiją.
Edukacinė psichologija
Ši šaka yra skirta studentams, siekiantiems išmokti teikti psichologines paslaugas įvairiose mokymo ir mokymosi sistemose, spręsti vaikų ir jaunuolių psichosocialinės raidos problemas. Absolventai rengiami dirbti švietimo sistemos įstaigose, jų valdymo institucijose, mokymo organizacijose, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, įvairiose institucijose, kur reikalingas besimokančiųjų, ypač vaikų ir paauglių, psichologinis konsultavimas.
Stojantieji į edukacinės psichologijos šaką laiko egzaminą iš pedagoginės psichologijos, asmenybės psichologijos ir raidos psichologijos.
Sveikatos psichologija
Studijos skirtos studentams, siekiantiems pritaikyti psichologijos žinias ligų prevencijai ir gydymui, sveikatos puoselėjimui ir stiprinimui, sveikatos ir ligų psichologinių veiksnių identifikavimui, taip pat sveikatos apsaugos sistemos tobulinimui. Absolventai įgis teisę dirbti įvairiose sveikatos apsaugos sistemos įstaigose, švietimo įstaigose, socialinės globos ir rūpybos institucijose, krizių centruose.
Stojantieji į sveikatos psichologijos šaką laiko egzaminą iš sveikatos psichologijos (jos nestudijavusieji – iš psichologinio konsultavimo), asmenybės psichologijos ir klinikinės psichologijos.
„Anglistika”- magistrantūros studijų programa anglų kalba
VU Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedra parengė naują magistrantūros pakopos ANGLISTIKOS studijų programą anglų kalba.
Ar Jus domina angliškai kalbančių šalių (Jungtinės Karalystės, Kanados, JAV, Airijos) kalba, literatūra, kultūra? Magistrantūros studijos anglų kalba Lietuvoje? Ar norite įgyti platesnį ir nuodugnesnį humanitarinį išsilavinimą nei bakalauro studijų pakopoje, geriau susivokti šiuolaikinio pasaulio kalbotyros, literatūros ir kultūros labirintuose, praplėsti šios srities žinias ir toliau ugdyti analitinius bei kūrybinius gebėjimus bei dalyvauti tarptautinėje ERASMUS studentų mainų programoje ir išvykti semestro arba metų studijų į Airiją, Belgiją, Ispaniją, Švediją, Vokietiją, Prancūziją, Italiją ir kitas
Vakarų Europos šalis?
Vietoj dviejų anksčiau egzistavusių magistro studijų programų (anglų kalbotyros ir visuotinės literatūros) VU Filologijos fakultete naujai parengtos Anglų filologijos katedros anglistikos studijų programos tarpdiscipliniškumas – tai sąlyga, laiduojanti optimalų būsimojo anglų literatūros, kultūros ir kalbotyros specialisto pasirengimą konkurencijai Lietuvos ir Europos darbo rinkoje. Ši programa skirta visiems, baigusiems universitetines studijas, įgijusiems ne žemesnį kaip bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir gerai mokantiems anglų kalbą.
Programos tikslai ir uždaviniai – orientuoti studentus į šiandieninį anglų kalbotyros, kultūros ir literatūros tyrinėjimų kontekstą, suteikti žinias ir ugdyti gebėjimus taikyti Lietuvoje ir pasaulyje naudojamas kalbos ir literatūros mokslinių tyrimų metodologijas, pagilinti įgūdžius analizuoti ir interpretuoti anglų kalbą, literatūrą ir kultūrą kitų kultūros sričių ir tarptautiniame literatūros procesų kontekste; tobulinti savarankiško mokslinio tiriamojo, tekstologinio, bibliografinio darbo pagrindus; parengti geriausius programos absolventus studijoms humanitarinių ir socialinių mokslų krypties doktorantūroje.
Tiesioginė anglistikos studijų magistrantūros programos darbo rinka yra ne tik akademinė sritis (literatūros, kultūros ir kalbotyros moksliniai tyrimai, literatūros ir kalbos dalykų dėstymas aukštosiose mokyklose), bet ir praktinis įgytų žinių pritaikymas (literatūros rengimas publikuoti, tvarkymas ir išsaugojimas, vertimas, terminologija, leksikografija, tekstologinė, leidybinė veikla, darbas literatūros archyvuose, muziejuose ir bibliotekose). Vilniaus universitetas nuo seno turi didžiausią šalyje mokslinį potencialą, pajėgiausią infrastruktūrą ir tinkamiausią aplinką šiai nedidelei, tačiau svarbiai darbo rinkos daliai tenkinti, todėl į ją aptariamoje studijų programoje yra tikslingai orientuojamasi.
Platesniosios darbo rinkos darbdavių interesus atitinka programos absolventų įgyti analitiniai bei interpretaciniai gebėjimai, plačios žinios apie literatūros funkcionavimo kultūroje šiuolaikinius ir istorinius kontekstus, kritinis mąstymas ir erudicija, taip pat studijų programos teikiamos specialiosios kvalifikacijos – gebėjimas kurti mokslinius ir profesinius tekstus.
Jei susidomėjote, informacijos teiraukitės tel. (370 5) 268 7069, (370 5) 268 7201, (370 5) 268 7206, arba el. paštu: ingrida.kelpsaite@cr.vu.lt
Komentarų nėra. Būk pirmas!