Gegužės pabaigoje į Vilniaus universiteto Botanikos sodą sugužėjo esami ir buvę ilgamečiai VU darbuotojai – senjorai. Tai Studijų direkcijos Mokymosi visą gyvenimą grupės iniciatyva. Kadangi mokymasis visą gyvenimą apima įvairias amžiaus grupes, šio sambūrio tikslas buvo pakviesti senjorus padiskutuoti apie mokymosi džiaugsmą senjoriškame gyvenimo laikotarpyje.
„Senjorai, kaip Vilniaus universiteto dalis, taip pat gali įnešti savo indėlį dalydamiesi sukaupta patirtimi, įvairiapusiškai analizuodami skirtingus reiškinius“, – teigė šios iniciatyvos įgyvendintojos Giedrė Urbanavičiūtė ir Elona Šalnaitė.
Apžiūrėję VU Botanikos sodą, susirinkusieji toliau bendravo prie arbatos puodelio, grožėjosi Gamtos mokslų fakulteto (GMF) docento dr. Stanislovo Sinkevičiaus fotografijų paroda „Debesų peizažai“. Svečiams koncertavo Vilniaus mokytojų namų romansų ansamblis „Juodoji rožė“. Iš viso jame dainuoja vienuolika senjorų, tačiau tąkart koncertavo aštuonios, tarp jų buvo ir GMF Kartografijos centro vyresnioji specialistė Regina Bugorevičienė bei dvi buvusios šio fakulteto darbuotojos: Marytė Mašanauskienė ir Lidija Kavaliauskienė.
Mokymosi visą gyvenimą grupė, siekdama išsiaiškinti pagrindinius senjorų mokymosi poreikius, atliko nedidelę anketinę apklausą. Jos rezultatai rodo, kad daugiausia senjorų pageidavo pažintinių išvykų, diskusijų apie istorinį-kultūrinį paveldą, sodininkystės užsiėmimų, muziejų edukacinių programų, kalbų mokymosi, aktualių literatūros ir kultūros klausimų diskusijų.
Senjorai labai džiaugėsi galimybe susitikti, pabendrauti, pabūti kartu ir negailėjo šiltų žodžių organizatorėms. Į „U. V.“ redakciją užsukęs GMF doc. dr. Vytautas Skuodis atnešė savo tekstą, kuriame rašė: „Po nuostabios kelionės po augalų pasaulį viename iš istorinių rūmų buvome pavaišinti arbata, apžiūrėjome debesų parodą. Čia pat visi gavome anketą su 16 veiklos temų. Atrodo, kad ši mūsų išvyka buvo tarytum steigiamasis Senjorų klubo renginys.
Atsižvelgiant į mūsų amžių, salėje pasirodė teatralizuotas Vilniaus mokytojų namų romansų ansamblis „Juodoji rožė“. Tas moterų oktetas elegantiška tarpukario damų apranga ir laikysena, melodingomis sentimentaliomis dainomis mus sužavėjo ir sugrąžino į mūsų pačių jaunystės metus. O tarp mūsų juk buvo ir tokių, kurie dar gerai prisimena prieškario metus.“
Studijų direkcijos Mokymosi visą gyvenimą grupės darbuotojos G. Urbanavičiūtė ir E. Šalnaitė nuoširdžiai dėkoja į renginį atvykusiems senjorams, taip pat VU darbuotojams, padėjusiems organizuoti išvyką. Tikimasi, kad ši graži iniciatyva virs Mokymosi visą gyvenimą senjorų komiteto užuomazga.
Komentarų nėra. Būk pirmas!