Lapkričio 7 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose buvo pristatyti įgyvendinto investicinio projekto „Vilniaus universiteto Botanikos sodo infrastruktūros pritaikymas turizmo reikmėms“ rezultatai. Pristatymas vyko naujajame sodo informacijos centre (buvusiame dvaro malūne).
Botanikos sodo svečiai galėjo ne tik savo akimis pamatyti projekto rezultatus, bet ir dalyvauti pirmosios parodos naujajame Lietuvos gamtos muziejuje, įsikūrusiame buvusioje dvaro arklidėje, atidaryme.
Pristatydamas projekto rezultatus VU Botanikos sodo direktorius Audrius Skridaila pažymėjo, kad sutartis dėl projekto įgyvendinimo buvo pasirašyta 2006 m. pabaigoje. Projektas baigtas rugsėjo 22 d., bendra jo vertė – per 7 mln. litų. „Parengtas pirmasis Lietuvoje nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos planas, kuris yra pagrindas toliau plėtoti detalųjį planą, kad visas mūsų plėtros planas atitiktų galiojančius įstatymus“, – pabrėžė A. Skridaila.
Įgyvendinant projektą buvo įrengta nuotekų sistema, sutvarkyti takai ir keleliai, atsirado aikštelė iškyloms. Taip pat rekonstruota Botanikos sodo tvora. „Labai smagu, kad visa mūsų infrastruktūra gerokai pasistūmėjo į priekį, atsinaujino. Būtent dėl šio projekto atsirado nauji suolai ir pavėsinės, papildomi šviestuvai“, – džiaugėsi A. Skridaila.
VU Botanikos sodo direktorius pažymėjo, kad įgyvendinant projektą buvo atlikti ir senojo dvaro pastatų rekonstrukcijos darbai. Buvęs dvaro malūnas, kur įsikūrė sodo informacijos centras, sulaukė jau ir privačių investuotojų dėmesio – pirmame jo aukšte kitais metais turėtų atverti duris kavinė.
Atidarant pirmąją Lietuvos gamtos muziejaus parodą Vilniaus universiteto rektorius akad. Benediktas Juodka ir Lietuvos Respublikos ūkio ministras Vytas Navickas perkirpo simbolinę juostą. „Labai džiugu, kad sode atsiras vietos ir turistams, nes Ūkio ministerija parėmė šį projektą ne tik dėl kultūros paveldo, bet ir dėl to, kad jis tarnautų turizmo reikmėms. Manau, kad žmonės čia lankysis, nes tikrai atras, ką pamatyti ir kuo pasidomėti“, – pabrėžė V. Navickas. Jis taip pat pagyrė Vilniaus universiteto pasiekimus įgyvendinant ES struktūrinės paramos projektus.
Kalbėdamas per projekto rezultatų pristatymą B. Juodka teigė, kad Vilniaus universiteto bendruomenei tai yra neeilinis įvykis, tačiau šis projektas – tik vienas iš 54 VU vykdytų projektų. „Mūsų laukia dideli iššūkiai. Dabar mes gyvename laukdami finansavimo iš ES struktūrinių fondų 2007–2013 m. laikotarpiui“, – pabrėžė VU rektorius. Jis pažymėjo, kad dalyvavimas projektuose leidžia daug ką nuveikti.
Komentarų nėra. Būk pirmas!