Liepos 28–31 d. Vilniaus universitete būsimieji studentai sudarė studijų sutartis. Pasirinkę tai padaryti ne internetu, o atvykti į Informacinių technologijų taikymo centrą, jame susirinkę per bendrojo priėmimo pagrindinį etapą priimti asmenys ne tik patvirtino studijuosiantys VU, bet ir susipažino su pirmaisiais studentiško gyvenimo žingsniais. LSP (Lietuvos studento pažymėjimas), VU SA (Vilniaus universiteto Studentų atstovybė), SMD (Studentų mokslinė draugija) – jiems jau nebe atsitiktinių raidžių deriniai.
Pirmas – Vilniaus universitetas
Vos pasibaigus stojančiųjų prašymų registracijai bendrojo priėmimo metu, paaiškėjo, kad VU sulaukė per 37 tūkst. pageidavimų studijuoti, net 5420 iš jų pateikti pirmuoju prioritetu. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, šiais metais VU tarp šalies aukštųjų mokyklų studijuoti pakvietė daugiausia žmonių.
Patys studentai neslepia VU laiką stipriausiu universitetu Lietuvoje. „Sklinda kalbos, kad šis geriausias, labai norėjau ir senamiestyje pagyventi. Pagalvojau, o kodėl ne?“ – šmaikštavo vertimą Filologijos fakultete studijuosiantis Martynas Petkūnas. „Čia mokosi sesuo ir brolis. Be to, patraukli vieta“, – savo pasirinkimą aiškino anglų ir prancūzų kalbas krimsianti Sandra Navakauskaitė. „Į Vilniaus universitetą įstoja daugiausia balų per egzaminus surinkę žmonės. Manau, kad tai parodo studijų kokybę“, – teigė būsimoji teisininkė Gretė Užkuraitytė.
Studentų atstovybės fakultetuose: nuo drakonų iki magijos
Sutartį sudaręs studentas palydimas iki savo fakulteto studentų atstovybės. „Kur įstojai? Ar pasirašei? Dabar tau reikia eiti ten“, – kartoja įvairių programų kuratoriai. Spalvų, muzikos ir žmonių gausoje pasiklysti tikrai nesunku. Kas šoka, kas gitara skambina, kas tik šiaip sau šnekučiuojasi.
Kiekvieno fakulteto studentų atstovybė būsimuosius kolegas priėmė savaip. Filosofai vaišino skirtingų spalvų saldainiais. Žalias – žinios, raudonas – įgūdžiai, mėlynas – pramogos, geltonas – draugai, jei čiumpi tamsiai mėlyną, tau labiausiai rūpi karjera. Šūkiu „Fizika – ne rizika“ naujokus pasitinka Fizikos fakultetas, „Miegas – tik silpniesiems!“ – skelbia medikai.
Auksu pasidabinęs didžiulis raudonas drakonas ilsisi ant Orientalistikos centro (OC) stalo. Pasirodo, jis – pirmosios šio centro bakalaurų laidos dovana, keliaujanti visur, kur tik nužingsniuoja OC studentai. Istorijos fakulteto atstovybė įspėja: „Fakultetas, jei esi nenormalus, padarys tave žmogumi“. „O jei esi normalus, padarys tave istoriku“, – pridūrė studentų atstovė Dovilė Songailaitė.
Būsimieji ekonomikos ekspertai ruošiami tarsi kariuomenėje. Kiekvienas fuksas įamžinamas su karine uniforma. „Paprastai, kad taptum kareiviu, turi pereiti bazinius karinius mokymus. Tai savotiška tapimo studentų bendruomenės nariu metafora“, – aiškino Ekonomikos fakulteto studentų atstovybės narė Kristina Udraitė. Įstoję į Komunikacijos fakultetą studentai tarsi „Hario Poterio“ knygų personažai paverčiami burtininkais. Kodėl? „Nes, magija, kaip ir komunikacija – labai plati sritis“, – komentavo pirmą kursą jau baigusi studentė Gertrūda Stripeikytė.
Jie – jau studentai!
Nors patys dar tokie nesijaučia, buvę moksleiviai pradėjo visai kitokį gyvenimo etapą. „Jie taps savarankiškesni, patys atsakys už savo dienotvarkę. Nuo jų pačių priklausys, kiek išmoks, nebebus mokytojo, kuris juos prižiūrės“, – kalbėjo G. Stripeikytė.
Dažnai juokaujama, kad lengvai atpažinsi bet kurio fakulteto studentus. Bet ir naujieji Vilniaus universiteto bendruomenės nariai pasižymi skiriamaisiais bruožais. Kokiais? Gal tik patiems studentams aišku. „Tu matai ateinantį naują žmogų ir jau žinai, kad jis – orientalistas. Iš tolo šviečia“, – tvirtino sinologiją (kinų kultūros tyrinėjimas) studijuojanti Elena Buzaitė.
Nors vyresnieji daug kalbėjo apie studentišką gyvenimą, ką tik iškepti naujokai patys ne visai nutuokia, ko tikėtis. „Apie tai daug nesvarsčiau. Noriu patirti, ne galvoti. Patirti ir tada papasakoti kitiems“, – sakė verslo informacijos vadybos pirmo kurso studentas Dominykas Zurlys. „Geriausia neprisisvajoti. Jei nežinai, ko laukti, daug įdomiau. Kai sėdėsim pirmoje paskaitoje, manau, tada tikrai pajusim, kad jau esame studentai“, – samprotavo būsima vertėja Greta Pakalnytė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!