Vilniaus universitetas lapkričio–gruodžio mėn. kviečia mažuosius studentus į VU Vaikų universiteto sesiją. Šiemet tai bus jau dvyliktasis paskaitų ciklas.
Pirmojoje VU Gamtos mokslų fakulteto docentės dr. Gritos Skujienės paskaitoje „Kas pirmiau atsirado: višta ar kiaušinis? O gal krokodilas?“ dalyvavo apie 200 vaikų.
Iš viso jaunieji studentai VU centrinių rūmų Teatro salėje galės dalyvauti net penkiose paskaitose, taip pat užsukti į VU planetariumą. Neliks nuskriausti ir kauniečiai – VU Kauno humanitariniame fakultete jų lauks net penkios humanitarinių ir socialinių mokslų dirbtuvės, vyksiančios mažesnėse grupelėse. Planuojant šios sesijos užsiėmimų temas atsižvelgta į poreikį paskaitas orientuoti ir į pačius mažiausius Vaikų universiteto dalyvius (7–11 metų moksleivius).
Šioje sesijoje bus gilinamasi į mus supantį pasaulį, gamtos ir astronomijos reiškinius, antikos mitus, Dariaus ir Girėno istoriją. Vaikų universiteto dėstytojai džiaugiasi galėdami prisidėti prie šios iniciatyvos. „Kiekvienas iš mūsų esame girdėję bent vieną kitą graikų mitą: apie Heraklio nuveiktus žygius, apie Persėją, nužudžiusį pabaisą Gorgonę, kurios žvilgsnis kiekvieną paversdavęs akmeniu, apie Prometėją, atnešusį žmonėms ugnį, apie kiklopą Polifemą, kuriam Odisėjas išdūrė vienintelę akį, ir daugybę kitų. Visi šie pasakojimai mus pasiekė per antikos literatūrą. Tačiau ne mažiau įdomus mitų pažinimo šaltinis – vaizduojamojo meno kūriniai. Kviečiu su jais susipažinti“, – į paskaitą užsukti ragino Filologijos fakulteto Klasikinės filologijos katedros vedėja doc. dr. Audronė Kučinskienė.
„Po žvaigždėmis žiburiuojančiu Planetariumo skliautu pro Mėnulio kraterius, ledą ir ugnį, smėlio audras ir vėjų šėlsmą planetose skverbsimės į žvaigždžių valdas ten, kur gimsta pulkai naujų pasaulių, kur blėsta ir sklaidosi senų žvaigždžių likučiai. Neaprėpiamuose erdvės toliuose išvysime didingąsias galaktikas ir, pranėrę pro jų „erdvinį voratinklį“, artėsime prie Didžiojo sprogimo stebuklo. Vaizdai, panoramos, DVD įrašai padės atrasti mus supantį pasaulį – Visatą“, – VU planetariumo link viliojo Teorinės fizikos ir astronomijos instituto lektorė Danutė Sperauskienė.
„Norėčiau vaikams paaiškinti, koks žavus dalykas yra mitas, atminties vaizdinys ir kaip jis susijęs (arba ne) su tikrais istoriniais įvykiais. Drauge patyrinėsime tai, kas buvo, kaip skrido ir kaip žuvo mūsų didvyriai Darius ir Girėnas, o ypač tai, kodėl jų žūties istorija tokia dramatiška. Kodėl mūsų tautos didvyrių palaikai net 31 metus savo tėvų žemėje Lietuvoje nerado amžino poilsio vietos ir tik 1964 m. palaidoti Kaune“, – pasakojo žurnalistė, Istorijos fakulteto doktorantė Gražina Sviderskytė.
Kaip visuomet, lapkričio 6 d. – gruodžio 11 d. norinčius dalyvauti Vaikų universiteto paskaitose kviečiame registruotis iš anksto. Paskaitų lankymas nemokamas, tačiau laisvų vietų nebelieka labai greitai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!