Prasidėjus žiemai visi pradedame galvoti apie viena – apie šv. Kalėdas. Daugeliui tai nuostabi, kupina džiaugsmo ir dovanėlių šventė. Ne išimtis ir studentai. Paklausti, ką veiks per Kalėdas, dauguma atsakydavo, kad važiuos namo pas artimuosius ir švęs su šeima. Tačiau, kaip ir visada, atsiranda išimčių.
Filologijos fakulteto dėstytoja Regina Kliukienė teigė, kad Kalėdos jai – šeimos šventė. O didžiausias džiaugsmas – kai atvažiuoja vaikai ir anūkai. Kadangi R. Kliukienė yra žemaitė, ji visada laikosi šventinių tradicijų. Kalėdos R. Kliukienei – svarbiausia metų šventė, kai atgaivinamos senosios tradicijos, susirenka šeima. Kalėdinėmis dovanėlėmis R. Kliukienė rūpinasi kartais prieš pusmetį, kartais prieš dieną.
Filologijos fakulteto dėstytojai Nijolei Liukevičienei Kalėdos – taip pat šeimos šventė, jas ji švenčia namie su šeima, tačiau nelaiko jų svarbiausia metų švente. Dėstytojai svarbesnės yra asmeninės šventės.
Komunikacijos fakulteto dekanui Andriui Vaišniui Kalėdos – „tradiciškai seniausia ir labai graži šeimos šventė“. Per šventes dekanas planuoja būti namuose su šeima. Jis laikosi šventinių tradicijų, taip pat žaidžia įvairius kalėdinius žaidimus.
Bendrosios psichologijos katedros doc. Feliksui Laugaliui Kalėdos – susitaikymo, džiaugsmo, gimimo, simbolinė šventė, kurios metu susirenka visa šeima, atgaivinamos tradicijos. Šeima jam – ne tik kraujo, bet ir dvasiniu ryšiu susiję žmonės, tie, kurie yra svarbūs – krikšto vaikai, uošviai ir draugai.
Ši jauki ir graži šventė jau ne vieną tūkstantmetį kviečia susirinkti šeimas kartu, prie šventinio stalo ir užmiršti visus nesutarimus. Tradicijos, gyvuojančios nuo senovės Egipto laikų, buvo pritaikytos dabarčiai V mūsų eros amžiuje. Dabar Kalėdos švenčiamos gruodžio 25 d., Kristaus gimimo dieną.
Komentarų nėra. Būk pirmas!