Gegužės 9–10 d. 12 mokslo komunikacijos konkurso „Šlovės laboratorija“ finalistų dalyvavo mokymuose. Jie vyko VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC).
Šiuos mokymus vedė BBC žurnalistas, mokslo populiarinimo laidų kūrėjas ir vedėjas Quentinas Cooperis, dalyvaujantis mokslo festivaliuose ir skaitantis paskaitas. Jis jauniesiems mokslininkams pasakojo apie tai, kaip žiniasklaida nušviečia mokslo temas, kaip bendrauti su žurnalistais ir auditorija, kaip kalbėti prieš kameras. Buvo imituojami TV debatai, kalbėtasi apie „Šlovės laboratorijos“ konkurso specifiką.
Antrąją dieną su finalistais bendravo aktorius Andrius Žebrauskas. Jis mokė viešojo kalbėjimo subtilybių. Šis aktorius viešas paskaitas ir mokymus verslo komandoms veda nuo 2002 m. Pagrindinės A. Žebrausko interesų sritys: komunikacija, viešas kalbėjimas, kūno kalbos pažinimas, komandos formavimas, kūrybiškumo lavinimas, emocinio intelekto ugdymas.
Įspūdžiais dalijasi mokymuose dalyvavusi VGTU III kurso biomechanikos studentė Ramunė Švaraitė: „Andrius Žebrauskas pademonstravo, kaip elgtis scenoje, kaip nebijoti suklysti, pasijuokti iš savęs. Quentinas Cooperis irgi nuo jo neatsiliko, bet buvo šiek tiek sunkiau, nes jo mokymai vyko anglų kalba. Turėjome ir tokią mini konkurso simuliaciją, kuriai per valandą reikėjo paruošti temą iš laikraščio. Pasirinkau kalbėti apie tai, kad net varlės pavojingos kelyje. Palengva perėjau prie avarijų, žmogaus saugos, traumos biomechanikos. Tai buvo geriausia mokymų vieta. Be to, Q. Cooperis ėmė iš mūsų visų interviu. Niekada nebuvau kalbėjusi su žurnalistais. Pamačiau, kad tai smagus dalykas.“
Ankstesnių metų konkurso dalyviai irgi pabrėžė šių mokymų naudą. 2014 m. „Šlovės laboratorijos“ nugalėtojas, gydytojas rezidentas Marius Polianskis sako, kad mokymai svarbūs ne tik konkursui, bet ir asmeniniam gyvenimui ir kad jie davė daug daugiau negu konkurencija ar prizas.
„Kadangi tenka ir toliau skaityti pranešimus tiek mokslinėje, tiek profesinėje erdvėje, patirtis, įgyta konkurse ir per mokymus, neabejotinai praverčia“, – tvirtina gydytoja otorinolaringologė Alina Kuzminienė. VGTU absolvento ir VU biochemijos magistranto Gedimino Drabavičius teigimu, mokymai leido pasisemti idėjų ir patirties iš profesionalų.
Nacionalinis mokslo komunikacijos konkurso „Šlovės laboratorija“ finalas vyks gegužės 23 d. 14 val. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre. Nugalėtojas atstovaus Lietuvai tarptautiniame šio konkurso finale ir bus apdovanotas VU įsteigtu prizu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!