Rugsėjo 10–11 d. Vilniuje vyks tarptautinė ekspertų konferencija „Hibridinės grėsmės: įveikti dviprasmybes, kurti atsparumą“, kurią organizuoja VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centru.
Vilniuje susirinkę žinomi saugumo ekspertai, analitikai, akademikai ir žiniasklaidos atstovai diskutuos aštriausiomis saugumo temomis ir sieks aptarti, kaip NATO šalims reikėtų tobulinti atsaką į kylančias hibridines grėsmes.
„Šiandieninė saugumo situacija Europoje dažnai apibūdinama kaip pavojingiausia nuo šaltojo karo laikų, kai grėsmės kyla tuo pat metu iš įvairių kraštų ir atsakas į jas reikalauja daugiadimensių strategijų. Ši konferencija apie tai, kaip NATO reikėtų reaguoti į hibridinį karą, vykstantį mūsų regione, ir ar NATO geba tai daryti“, – teigia saugumo ekspertė, VU TSPMI docentė Margarita Šešelgytė.
Aukšto lygio konferenciją atidarys užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, VU TSPMI direktorius profesorius Ramūnas Vilpišauskas ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centro vadovas pulkininkas Gediminas Bagdonas.
Renginio programą sudaro trys pagrindinės teminės dalys. Pirmojoje daug dėmesio skiriama informacinio saugumo grėsmėms ir vykstančiam informaciniam karui su Rusija. Antroje dalyje bus svarstoma, kaip reaguoti ir įveikti dviprasmybes, susijusias su hibridinėmis grėsmėmis, o trečiojoje svečiai iš NATO šalių ir partnerių – Lenkijos, Švedijos, Čekijos, Prancūzijos, Ukrainos ir kt. – diskutuos apie grėsmes energetiniam saugumui ir energetinės infrastruktūros apsaugą.
Visą programą galima rasti čia.
Konferencija vyks anglų kalba.
Komentarų nėra. Būk pirmas!