Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros institutas ir Lietuvos mokslų akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius rugsėjo 24–25 d. kviečia į tarptautinę knygotyros konferenciją „Mažumų knyga: istorinės patirtys ir šiandienos raiškos globaliame pasaulyje“. 25-ąjį kartą vyksiančiame moksliniame renginyje bus diskutuojama iki šiol mažai nagrinėtomis mažumų leidybos temomis. Tai pirmasis tokios svarbos knygotyros renginys Baltijos šalyse.
Pagrindinis konferencijos tikslas – mažumų knygos tyrimų konceptualizavimas ir jų skatinimas Baltijos regione, kitose Europos bei pasaulio šalyse, tokių tyrimų svarbos darnios visuomenės plėtrai aktualizavimas. Konferencijos pranešėjai – mokslininkai, analizuojantys tradicinių ir skaitmeninių medijų kūrybos, leidybos, gamybos, sklaidos ir recepcijos reiškinius ir jų raišką mažuose sociumuose. Renginys pritrauks humanitarinių bei socialinių mokslų sričių akademinę bendruomenę ir plačiąją visuomenės dalį, besidominčią negausių Europos tautų, etnokonfesinių ir regioninių bendruomenių kultūros reiškiniais.
Konferencijoje dalyvaus pripažinti užsienio mažumų knygos tyrėjai: Bertrand’as Legendre iš Paryžiaus 13-ojo universiteto, Kirsti Salmi-Niklander iš Helsinkio universiteto, Angusas Phillipsas iš Tarptautinio Oksfordo leidybos studijų centro. Veiks šešios sekcijos (Europos mažumų knygos pasauliai pirmaisiais spaudos amžiais; Negausių Europos tautų knyga XIX amžiaus visuomenėje; Išeivių bendruomenių leidyba tautinėmis ir kitomis kalbomis; Paraleidybos istorija ir šiandienos raiškos; Etnokonfesinių bendruomenių knygų leidyba ir kultūra; Mažumų leidyba globaliame šiandienos pasaulyje), kuriose pranešėjai iš įvairių pasaulio šalių pateiks 35 pranešimus.
Tikimasi, kad dvi dienas truksiančios mokslinės diskusijos leis įvertinti Lietuvos mažumų leidybos situaciją tarptautiniame kontekste, padės įžvelgti mažumų knygos kultūros tendencijas XX–XXI a. sąvartoje, išgryninti mažumų knygos tyrimų spragas, paskatins tarpinstitucinius bei tarpdalykinius tyrimus.
Ši Vilniaus knygotyros konferencija rengiama kartu su pasauline moksline organizacija „Autorystės, skaitymo ir leidybos istorijos draugija“ (Society for the History of Authorship, Reading and Publishing, SHARP) ir tarptautiniu mokslininkų tinklu „Šiaurės, Baltijos šalių ir Rusijos knygos, bibliotekų ir skaitymo istorijos tinklas“ (Nordic–Baltic–Russian Network on the History of Books, Libraries and Reading, HIBOLIRE).
Konferencija skirta dviem svarbioms Lietuvos knygotyros mokyklos istorijos datoms paminėti: VU Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto įkūrimo 75-mečiui ir profesoriaus Vlado Žuko (1925–2014) 90-osioms gimimo metinėms.
Komentarų nėra. Būk pirmas!