Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Baltistikos katedra organizuoja tarptautinį mokslinį seminarą „Istoriniai ir tipologiniai baltų kalbų morfosintaksės tyrimo metodai“, kuris balandžio 5–6 d. vyks Kazimiero Būgos auditorijoje. Seminaras rengiamas pagal Lietuvos ir Šveicarijos institucijų partnerystės projektą, pagrįstą stažuočių ir bendrų renginių organizavimu.
Lingvistikos seminaras yra projekto „Baltų kalbų morfosintaksė erdvės ir laiko aspektu“ dalis. Šiuo projektu siekiama sukurti bendradarbiavimo tinklą tarp VU Baltistikos katedros ir Ciuricho universiteto Lyginamosios kalbotyros instituto, tiriant baltų ir indoeuropiečių kalbas. Vilniuje vykstančio seminaro pranešimai daugiausia skirti baltų kalbų sinchorininei ir diachroninei morfologijai, kalbų tipologijai, istorinei akcentologijai, o jų autoriai yra VU baltistai bei Ciuricho universiteto tyrėjai.
„Tokie bendri projektai kaip šis skatina komunikaciją tarp skirtingų sričių ir šalių mokslininkų, didina idėjų apykaitą, o tai yra vienas pagrindinių mokslo variklių. Dėl to vykdomam projektui viena iš svarbiausių mokslinės veiklos dalių yra idėjos ir jų aptarimas, taip pat viešos diskusijos, skatinančios tyrėjų tobulėjimą ir kartu – lingvistikos mokslo pažangą“, – teigia projekto vadovas doc. Miguelis Villanueva Svenssonas.
Projekto vykdytojai tikisi, kad per Vilniaus ir rugsėjį vyksiantį Ciuricho seminarą bus suformuluoti klausimai, tapsiantys pagrindu naujai paraiškai gauti bendro tarptautinio mokslinio tyrimo finansavimą.
Projektas „Baltų kalbų morfosintaksė erdvės ir laiko aspektu“ finansuojamas pagal Lietuvos–Šveicarijos bendradarbiavimo programą, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje (sutarties Nr. CH-3-ŠMM-02/07).
Komentarų nėra. Būk pirmas!