• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Beveik pusė visų Lietuvos „šimtukininkų“ studijuos Vilniaus universitete

Vilniaus universitetas | 2016-09-01 17:10 | Komentarų: 1
Pranešimai spaudai
  • Šiemet VU studijuos ir daugiausia „šimtukininkų“ – mokslus čia pasirinko 616 geriausiai abitūros egzaminus išlaikiusių moksleivių. M. Oželio nuotrauka

Rugsėjo pirmąją Vilniaus universitetas (VU) pradėjo 438-uosius mokslo ir studijų metus. Studijuoti lyderiaujančioje šalies aukštojoje mokykloje pradės apie 3473 bakalauro ir vientisųjų studijų bei 1331 magistrantūros pirmo kurso studentas.

Šiemet VU studijuos ir daugiausia „šimtukininkų“ – mokslus čia pasirinko 616 geriausiai abitūros egzaminus išlaikiusių moksleivių. Tai – beveik pusė visų šalies abiturientų, mokyklą baigusių bent su vienu 100 balų abitūros egzaminų įvertinimu. Nuolatines studijas VU pasirinko ir apie 180 studentų iš užsienio. Tarp užsieniečių populiariausios studijų programos – medicina, tarptautinė ir Europos Sąjungos teisė, vadyba ir verslo administravimas. Dar apie 470 studentų studijuos VU pagal mainų programas.

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas linkėjo kiekvienam atrasti tikrąjį mokymosi džiaugsmą.„Universitete svarbiausia yra mokymasis, kuris grindžia visą jūsų likusį gyvenimą; mokymasis, kuriuo jums perduodamas tūkstantmečių paveldas; mokymasis, kuris formuoja ateitį“, – teigia rektorius prof. Artūras Žukauskas.

VU Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė priminė, kad 2017-ieji metai yra paskelbti Reformacijos metais. Ji ragino mokytis iš reformacijos asmenybių, lavinti ir lavintis atskleidžiant savo vertę, būti savo asmeninio, pilietinio ir politinio gėrio pusėje, žvelgti į savo studijas ir mokslą kaip į pašaukimą bei savo vertingumo išraišką. „Universitetas naujųjų laikų Europoje visada buvo ir tebėra pagrindinė asmenybių ugdymo erdvė“, – sveikinimo kalboje studentams sakė prof. D. Pociūtė-Abukevičienė.

„Vilniaus miestas be Vilniaus universiteto būtų ne Vilniaus miestas. Rugsėjo pirmąją čia suvažiuoja daugybė protų ir jie miestui duoda didelę jėgą“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius, sveikindamas pirmakursius. Jis kvietė studentus užpildyti Vilnių savo protais, žiniomis, idėjomis ir kurti miestą.

VU pirmakursių šiemet lauks keturios naujos bakalauro studijų programos: verslas ir teisė, anglų ir kita užsienio kalba (švedų kalba), informacijos sistemos ir kibernetinė sauga, Artimųjų Rytų studijos. Antrosios pakopos studijos taip pat siūlo penkias naujas programas – edukacinė ir vaiko psichologija, sveikatos psichologija, biologinė įvairovė, audiovizualinis vertimas ir viešojo diskurso lingvistika.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: Artūras ŽukauskasDainora Pociūtė-AbukevičienėRemigijus ŠimašiusRENOVATIO STUDIORUMSenato pirmininkėVilniaus miesto merasVU rektorius

Naujausi straipsniai

  • Tyrimas rodo, kad dirbtinis intelektas skubiosios medicinos specialistų nepakeistų

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • VU Filosofijos fakulteto tyrėja dr. I. Adomaitytė-Subačienė: „Socialinių paslaugų šeimoms stygius gali brangiai kainuoti“

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Lietuvių ir prancūzų koncerte Sorbonoje – pagarbos ženklai M. K. Čiurlioniui

    2025-12-05 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • Vilniaus universitetas naujus mokslo metus pradėjo vėliavos pakėlimo ceremonija

    2025-09-01 - Komentarų: 0
  • Pirmojo Vilniaus universiteto rektoriaus P. Skargos vardu pavadintas asteroidas

    2025-02-03 - Komentarų: 0
  • VU taryba vienbalsiai perrinko prof. R. Petrauską rektoriumi antrajai kadencijai

    2025-01-23 - Komentarų: 1

Komentarų: 1

  1. 2016-09-01 22:05

    Arvydas Atsakyti

    Su Naujaisiais Mokslo metais!Sekmes ir pasisekimo,laimes,meiles sveikatos,ryzto,kantrybes ir pasisekimo.Kad dar nors vienu zingsneliu pirmyn,kad dar nors vienu laipteliu aukstyn.

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt