Vilniaus universiteto Studentų investicinio fondo komanda (VU SIF) gynė Vilniaus universiteto ir Lietuvos vardą tarptautiniame prekybos konkurse „Rotman European Trading Competition (RETC)“, vykusiame Romoje.
Dalyvauti konkurse buvo kviečiama po komandą iš kiekvienos Europos Sąjungos šalies. Komandą turėjo sudaryti tik studentai. Iš Lietuvos į konkursą vyko VU SIF atstovai: tuometinė direktorė Ernesta Každailytė, buvusi valdybos pirmininkė Kamilė Varnelytė, valdybos pirmininkas Simonas Morkūnas ir valdybos narys Aistis Godliauskas.
Po sveikinamojo žodžio, Italijoje esančių šalių ambasadorių vaizdo palinkėjimų ir komandų pristatymo vyko pirmoji rungtis. Social Outcry – labai įdomus žaidimas, kuriame komandų atstovai gavo progą prekiauti tikroje, vadinamojoje senųjų laikų biržoje, kai visi sandoriai buvo vykdomi gyvai, be kompiuterių. Prekybos duobėje (trading pit) esantys dalyviai matė RT100 indekso (specialiai konkursui sukurtas indeksas) grafiką, naujausias žinias ir turėjo įvertinti, už kiek protinga būtų parduoti ar pirkti indekso vienetus norint gauti didžiausią pelną. Jei dalyvis nuspręsdavo, kad esant duotoms aplinkybėms protinga pardavinėti vienetus po 1010 eurų, šaukdavo At 10! ir kartodavo tol, kol kas nors minioje sutikdavo nusipirkti siūloma kaina ir sušukdavo Bid 10!. Prekybos duobėje vienu metu buvo daugiau nei 100 dalyvių: sunku nepasiduoti visuotiniam chaosui, atsiriboti nuo didžiulio garso ir laikytis savo strategijos.
Mūsų laukė ir rimti išbandymai. Turėjome tris vertinamas rungtis – Quantitative Outcry, ENEL Electricity ir Generali Credit Risk. Pirmoji taip pat vyko prekybos duobėje, tik komandos turėjo pasiskirstyti vaidmenimis – analitikas, rizikos vertintojas ir du prekiautojai, kurių bendras tikslas buvo uždirbti kuo daugiau pelno. ENEL ir Credit Risk užduotis atlikome prie kompiuterių, rinką kūrėme patys, todėl pasirodė, kad iškraipyti ją nebuvo labai sunku, o pasiruošti modeliai nebuvo pritaikyti tokiems rinkos svyravimams. Tad tolerancijos ribų įtraukimas į modelius buvo būtinas. Prekiavome žaliavomis, t. y. elektros energija, o kredito rizikos valdymo užduotyje – įmonių skolos vertybiniais popieriais RIT platformoje.
Paskutinę dieną vyko dvi vertinimo rungtys: Sales & Trader ir EIB Institute Interest Rate. Kaip ir ankstesnėse rungtyse, svarbiausias tikslas buvo uždirbti kuo daugiau pelno. Visose užduotyse svarbu greitai reaguoti, tad geras kiekvieno komandos nario supratimas ir komandinis darbas leido konkurse pasiekti neblogų rezultatų. Mūsų komanda užėmė 18 vietą iš 29. Džiaugiamės rezultatu ir esame be galo dėkingi LUISS Guido Carli universitetui, Vilniaus universitetui, VU SA, Ekonomikos fakultetui ir VU SIF.
Didžiąją dalį atvejų rėmė įvairios kompanijos ir institucijos – Europos investicijų bankas, elektros bendrovė ENEL, „Generali bankas“, kiti rėmėjai „Apple“ ir „Ferrari“. Visų rėmėjų atstovus ir net kai kuriuos bendrovių generalinius direktorius galėjome pamatyti gyvai, užduoti jiems klausimus per apdovanojimų ceremoniją ir iškilmingą vakarienę.
„Rotman Trading Competition“ – pasaulio aukštųjų mokyklų konkursas, kuriame studentams sudaromos sąlygos pritaikyti turimas žinias simuliacinės rinkos sąlygomis. Konkursas rengiamas jau 16 metų. Komandos varžosi skirtingų finansinių priemonių rinkose specialiai sukurtoje platformoje RIT (Rotman Interactive Client), į pagalbą pasitelkdamos savo sukurtus rizikos lygį, įkainojimą ir į kitus kintamuosius atsižvelgiančius modelius „Excel“, „Matlab“ bei kitomis programomis. Konkursas paprastai vyksta Toronte, tačiau jau antrą kartą surengta jo europinė versija, į kurią VU SIF komanda ir buvo pakviesta. Europinę „Rotman Trading Competition“ konkurso versiją vasaros pabaigoje organizavo prestižinis privatus LUISS Guido Carli universitetas Romoje ir Rotman vadybos mokykla Toronte.
Komentarų nėra. Būk pirmas!