Lapkričio 8 d. vakarą Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) įvyko pirmasis „Sporto kino vakarų“ seansas. Po filmo „Ronaldo“ surengta diskusija, kurią moderavo VU TSPMI absolventas, sportui neabejingas protmūšių ir intelektinių mįslių kūrėjas Paulius Ambrazevičius.
Diskusijoje dalyvavo Arminas Narbekovas, vienas geriausių Lietuvos futbolininkų. Jis pasakojo apie varžybose patiriamą psichologinį spaudimą. Lietuvos olimpinio sporto centro psichologė Ieva Petrukanecė gvildeno klausimą, kokių savybių reikia pasiekti aukštiems tikslams, kuriuos užsibrėžė filmo „Ronaldo“ herojus Christiano Ronaldo.
VU Sveikatos ir sporto centro direktorė Ramunė Žilinskienė sakė: „Pernai startavusio projekto metu pamatėme, kad ir akademinėje, ir sporto bendruomenėse juntamas poreikis į sportą žvelgti plačiau ir giliau, aprėpiant socialinius, psichologinius ir kitus jo aspektus, į pagalbą pasitelkiant įvairių sričių ekspertus.“ Todėl šių metų „Sporto kino vakarų“ programoje pabrėžiamas tarpdalykinis požiūris į filmuose nagrinėjamas problemas.
Į projekto organizavimą aktyviai įsitraukė VU Kauno humanitarinio fakulteto Germanų filologijos katedros audiovizualinio vertimo studentės Ieva Timinskaitė, Indrė Višinskaitė ir Ilvita Balžekaitė. Jos filmui parengė subtitrus.
Studentės pasidalijo įspūdžiais: „Šio filmo vertimas tikrai tapo nemenku iššūkiu. Pirmiausia dėl to, kad filme vartojama ne viena kalba. Garsusis futbolininkas su savo šeima kalbasi portugališkai, tačiau bendraudamas su tarptautine publika neapsieina be anglų kalbos (gerai ja kalba ir net šauniai dainuoja), o darbo pobūdis verčia prabilti ispaniškai. Kitas iššūkis buvo sporto, ypač futbolo, terminija. Kadangi filmas pasakoja apie praeities varžybas, teko prisiminti, kur jos vyko, kokios komandos žaidė, kokia buvo eiga.“
„Sporto kino vakarų“ programoje numatyti dar trys filmai. „In Football We Trust“ gvildens amerikietiško futbolo, Polinezijos kultūros, nusikalstamumo ir bendruomenės klausimus, „McConkey“ papasakos kūrybingą gyvenimą konstruojančio slidininko ir šuolininko ekstremalo istoriją, o „Walk On“ kels stigmatizacijos klausimą ir pristatys įkvepiantį pasakojimą apie neįgalaus vaikino žygį.
Filmai rodomi antradieniais 18 val. MKIC’e.
Komentarų nėra. Būk pirmas!