Rugsėjo 8–10 dienomis VU Filologijos fakultete vyko tarptautinė mokslinė konferencija „51 lingvistinis kolokviumas: Svetimos ir savos kalbos. Lingvistinės perspektyvos“.
Lingvistinis kolokviumas turi gilias tradicijas: nuo 1966 m. jis kasmet rengiamas skirtinguose miestuose ir šiemet pirmą kartą atkeliavo į Vilnių. Konferencijoje, kurią organizavo Vokiečių filologijos ir Anglų filologijos katedros, ir kurios darbinės kalbos buvo vokiečių ir anglų, dalyvavo apie 60 tyrėjų iš 18 pasaulio šalių. Plenarinius pranešimus skaitė pripažinti mokslininkai: Europos nacionalinių kalbų institucijų federacijos (EFNIL) prezidentas profesorius Gerhardas Stickelis, Insbruko universiteto profesorius Wolfgangas Pöcklis, Tiubingeno universiteto profesorius emeritas Heinrichas Weberis, VU profesorius Axelis Holvoetas, VU docentė Diana Šileikaitė‑Kaishauri. Dalyvius pasveikino Vokiečių filologijos katedros vedėja doc. Eglė Kontutytė, lingvistinio koliokviumo tarptautinio organizacinio komiteto narys Wilfriedas Kürschneris, VU vicerektorius ir mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, Filologijos fakulteto prodekanė prof. Regina Rudaitytė, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje atstovė Annemarie Kahl, Goethe’s instituto Lietuvoje vadovas Detlefas Gericke.
Šiemet tradicinė konferencija skirta problemoms ir klausimams, susijusiems su savomis ir svetimomis kalbomis: dalyviai skaitė pranešimus ir diskutavo apie skirtingas „savos“ ir „svetimos“ kalbos sampratas, apie Europos kalbų įvairovę ir nacionalinių kalbų bei lingua franca santykį, apie daugiakalbystę ir kalbų variantiškumą, apie tarpkultūrinius aspektus, apie lingvistų vaidmenį ir uždavinius tiriant kalbas ir jų mokant(is). Konferencija taip pat suteikė puikią progą kolegoms atnaujinti senus ryšius ir užmegzti naujus, aptarti jų atstovaujamų mokslo institucijų bendradarbiavimo galimybes.
Komentarų nėra. Būk pirmas!