Knygų gerbėjams vasario 23–26 d. duris atvers kasmetė Vilniaus knygų mugė. Greta įvairių renginių lankytojai galės apsilankyti ir Bibliotekų erdvėje (3 salės galerija, II aukštas), kurioje įvairios Lietuvos bibliotekos kvies kūrybingai praleisti laiką ir siūlys svečiams daugybę nepamirštamų edukacinių užsiėmimų ir pramogų.
Bibliotekų erdvė – tai interaktyvi ir visiems atvira poilsio zona, skirta ir suaugusiam, ir mažajam mugės lankytojui. Joje skaitytojai ne tik ras jaukų ir mielą kampelį pailsėti, pavartyti knygą ar išgerti kavos puodelį, bet ir bus kviečiami į kūrybines dirbtuves, žaidimus, kitus dar niekur nematytus užsiėmimus.
Šiemet bibliotekų erdvė kaip niekada išsiskirs interaktyvumu. Virtualioje realybėje bus galima pasivažinėti amerikietiškaisiais kalneliais ir net nukeliauti į kitą planetą. Mėgstantys keliones po Lietuvą edukacinių užsiėmimų metu galės virtualiai pasivaikščioti po Klaipėdos kraštą ar paslaptingas Kauno miesto ir rajono vietas, aplankyti istorinius ir kultūros paveldo objektus, kartu su keliautoju laiku surasti mieste paslėptus įvairias epochas menančius daiktus.
Lankytojų laukia ir naujiena. Bibliotekų erdvėje veiks „Vaiko lūkesčių biblioteka“ – sumažintas Stokholme esančios „Rum för Barn“ bibliotekos ir Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje įkurtos skaityklos modelis. Veiks ir skaitymo kampelis, kuriame tėveliai bus kviečiami jaukiai įsitaisyti ant geltono fotelio ir skaityti vaikams specialistų atrinktas knygas įvairiomis kalbomis – taip skatinama kultūrinė įvairovė ir tolerancija.
Abejingų nepaliks „Literatūrinė vaistinė“, kur bibliotekininkai-vaistininkai rekomenduos leidinius, atsižvelgdami į unikalius kiekvieno skaitytojo simptomus. Spręsti gyvenime iškylančias problemas padės ir paslaptingasis interaktyvusis „Bibliorakulas“. Jis pateiks atsakymus į bet kokius mugės lankytojams kilusius klausimus, dalysis patarimais ir išmintimi.
Erdvėje taip pat įsikurs „Gyvoji biblioteka“, kur knygos yra žmonės, o skaitymas – pokalbis. Tai neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Šią biblioteką sudaro gyvosios knygos (pašnekovai iš įvairių socialinių sluoksnių), bibliotekininkai ir skaitytojai. Pasirinkęs pašnekovą, skaitytojas galės užduoti rūpimus klausimus ir išgirsti atsakymus.
Bibliotekų erdvės lankytojai kviečiami dalyvauti išskirtiniame renginyje – pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ – faksimilės pristatyme, kur ne tik įvertins šį originalų knygos leidybos meną, bet ir susipažins su knygos kopijos gaminimo procesu, užtrukusiu net trejus metus.
Skaitytojų dėmesį turėtų atkreipti bibliotekų erdvėje veikianti rinktinės literatūros skaitykla, kurioje bus galima susipažinti su Lietuvos žydų (litvakų) literatūra, garsinančia šalį visame pasaulyje, o fantastikos mėgėjams paruošta įdomiausių fantastikos knygų lentyna. Skaitykloje bus ir cenzūruotų leidinių lentyna, atskleisianti, kokios tematikos knygos sovietiniais laikais bibliotekose buvo laikomos netinkamomis skaityti ir draudžiamos išduoti.
Bibliotekų erdvę koordinuoja Vilniaus universiteto biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos bibliotekomis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!