Vilniaus universitete kovo 27–30 d. surengtas pirmasis teminis – biochemijos – seminaras Ukrainos mokslininkams. Atvyko biochemikai ir chemikai iš trijų institucijų: Kijevo Mohylos akademijos nacionalinio universiteto, Nacionalinio Dnipropetrovsko universiteto ir Nacionalinės mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos instituto. Delegaciją lydėjo Kijevo Mohylos akademijos nacionalinio universiteto administracijos atstovė dr. Liudmila Krivoručka.
VU Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai dalyvauja projekte, kuriuo siekiama struktūrizuoti ir gerinti doktorantūros studijas Ukrainos universitetuose ir mokslo institutuose. Užsibrėžta patobulinti informatikos, edukologijos, politikos mokslų, finansų ir biochemijos doktorantūros studijas. Tam suprojektuoti penki regioniniai doktorantūros centrai skirtingose Ukrainos vietose – „DocHub“, kurie rengs naujas trečiosios studijų pakopos programas, dalysis patirtimi su kitomis aukštosiomis mokyklomis.
Pirmąją vizito dieną ukrainiečius pasitiko VU mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, dr. Aušra Razgūnė iš Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus, kiti projektui talkinantys darbuotojai. Doktorantūros ir rezidentūros skyriaus vedėja dr. Virginija Uksienė paruošė medžiagą apie doktorantūros studijas VU. Ukrainos mokslininkai buvo supažindinti su VU istorija, trečiosios pakopos studijų struktūra, studijų programomis, projektais, dokumentais.
Pagrindiniai mokymai vyko VU Gyvybės mokslų centre. Svečiai aplankė jo Komunikacijos centrą, laboratorijas, VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą. Prof. Edita Sužiedėlienė pristatė biochemijos doktorantūros vykdymo struktūrą, ypatumus, aptarė studijų mokymo planus ir programas, disertacijų tematiką, pasidalijo patirtimi rengiant jaunuosius mokslininkus. Patirtimi dalijosi ir biochemijos doktorantūros komiteto pirmininkas prof. Valdas Laurinavičius. Su centro doktorantais vyko diskusijos.
Džiugu, kad turime kuo dalytis ir galime padėti kolegoms pagerinti doktorantūros studijas. Padėdami kitiems galbūt būsime paskatinti permąstyti ir VU doktorantūros studijų sistemą, patobulinti, pagerinti organizavimo tvarką ir studentų mokslinius tyrimus.
VU Matematikos ir informatikos institutas vykdo „Strateginės partnerystės gerinant Ukrainos regionų doktorantūros mokslinius tyrimus, bendrųjų gebėjimų ugdymą ir akademinio rašymo įgūdžius“ projektą (ERASMUS Ka2 programa).
Komentarų nėra. Būk pirmas!