VU Vaikų universiteto studijų programa įsibėgėja. Šiandien vaikai susirinko į trečią paskaitą. Joje susipažino su mokslu apie vabzdžius ir nugalėjo baimę savo rankose palaikyti Madagaskaro tarakoną. VU Gamtos mokslų fakulteto lektorius Andrius Petrašiūnas su vaikais paskaitoje „Ar verta vabalo bijoti labiau nei katino?“ aiškinosi ar vabalai ir vabzdžiai – tokie baisūs, kad jų bijotume.
VU Gamtos mokslų fakulteto lektorius Andrius Petrašiūnas su vaikais paskaitoje „Ar verta vabalo bijoti labiau nei katino?“ aiškinosi ar vabalai ir vabzdžiai – tokie baisūs, kad jų bijotume.
Vaikus pralinksmino katino-boružės hibridas pasirodęs projektoriaus ekrane. Jiems reikėjo atspėti kokių kūno dalių katinas neturi ar jos sukeistos su vabalo. Žaisminga užduotis buvo išspręsta lengvai. Katinas neturi nei sparnų, nei nariuotų kojų, nei antenų. Paskaitoje mažieji klausytojai sužinojo kiek vabzdžiai turi sparnų, kaip sudarytos jų akys, kokius jutimo organus jie turi. Vaikai susidomėję klausėsi apie keturias ir ilgai trunkančias vabzdžių vystimosi stadijas. Lygino kuo skiriasi tik gimęs katinas ir iš lėliukės išsiritęs vabzdys. Panašių požymių ieškojo tarp vabalų ir vabzdžių. Dabar jie žino pagrindinį skirtumą, kad vabalai turi kietus sparnus. Dėstytojas vaikams pasakojo, kad mūsų šalyje gyvenančių vabalų bijoti nereikia. „Jie – labai gražūs ir nieko bloga nepadarys. Įgnybti gali tik didelis vabalas, todėl arti jo nekiškite nosies“, – kalbėjo lektorius. Jis nuramino, kad vabzdžių ir vabalų pasaulis yra turtingas, tačiau mūsų šalyje daug pavojingų nėra. A.Petrašiūnas perspėjo, kad saugotis reikia vabzdžių, kurie turi geluonį: vapsvų, kamanių ir bičių. Užsiėmimo pabaigoje vaikai teiravosi daug įdomių dalykų. Tačiau labiausiai jiems knietėjo apžiūrėti ant dėstytojo stalo indelyje tupinčią Madagaskaro tarakonų šeimyną. Drąsiausi juos laikė delne, o tie kas bijojo, su dėstytojo padrąsinimu baimę nugalėjo. Keletą tarakonų A. Petrašiūnas padovanojo vaikams.
„Studentai“ pasisėmė naujų žinių apie vabalus ir vabzdžius. „Erkė yra vabalas. Ji – pavojinga, nes perneša ligas“, – kalbėjo ketvirtokė Indrė. Jos bendraamžis Henrikas sakė, kad jį sužavėjo vabzdžių akies sandara. „Akis yra sudaryta iš daugybės mažų akučių ir jos plaukuotos. Tai pamatyti galime tik per mikroskopą“.
Priešpaskutinė paskaita „Kodėl aš noriu žinoti?“ jauniausius studentus užsiregistravusius į VU Vaikų universitetą sukvies birželio 2 d. Joje mažieji sužinos kas sukūrė žmogų tokį, koks jis yra? Kodėl žmonės ir gyvūnai juda, augina vaikučius…, ir dar daugybė kitų atsakymų į klausimą „kodėl“?
Komentarų nėra. Būk pirmas!