Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultetas kartu su Lietuvos mokslų akademija, Fizinių ir technologijos mokslų centru bei Lietuvos Ignoto Domeikos draugija Vilniuje surengė tarptautinę konferenciją „Be praeities nėra ir ateities. Mokslas XIX–XXI a. sandūroje“, skirtą Ignoto Domeikos 215-osioms gimimo metinėms paminėti. Konferencijoje vyko tarpdisciplininė diskusija tarp biografų, mokslo istorikų, geologų, chemikų ir kitų mokslų atstovų.
Konferencija, globojama Lietuvos švietimo ir mokslo ministrės, sulaukė didelio ambasadų, mūsų šalies bei užsienio mokslininkų susidomėjimo. Ją atidarant sveikinimo žodį tarė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas, Vilniaus universiteto prorektorius prof. Rimantas Jankauskas ir Lietuvos Ignoto Domeikos draugijos Vilniuje pirmininkas prof. Algimantas Grigelis. Atidarymo renginyje dalyvavo Lenkijos ir Baltarusijos ambasadų atstovai.
Pirmoji konferencijos diena buvo skirta I. Domeikos gyvenimo ir pasiekimų apžvalgai. Pranešimus skaitė užsienio svečiai. I. Domeikos biografė iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Humboldto valstybinio universiteto profesorė Lilianet Brintrup savo pranešime pabrėžė I. Domeikos indėlį į Čilės mokslo plėtrą. Konferencijoje dalyvavo ir I. Domeikos anūkai Paz Domeyko, dabar gyvenanti Australijoje, ir Miguelis Zauschkevich-Domeyko. Jie prisiminė senelio rūpinimąsi savo šeima, nuolatinę mokslo ir tikėjimo harmoniją.
Įvairiais aspektais I. Domeikos kūrybinį palikimą nagrinėjo ir kiti Lietuvos bei užsienio biografai ir istorikai. Po pranešimų Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje vyko I. Domeikai skirtos parodos atidarymas, kurį vedė bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas. Pagrindinis vakarinės konferencijos dalies akcentas buvo monografijos „Ignotas Domeika. Geologas, mineralogas, kalnų inžinierius“ pristatymas. Knygos sudarytojas ir mokslinis redaktorius – prof. Algimantas Grigelis. Monografiją apsvarstė ir rekomendavo išleisti Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto taryba.
Antroji diena buvo skirta mokslo istorijai bei šiuolaikinėms chemijos ir geomokslų problemoms. Joje taip pat netrūko žymių užsienio mokslininkų, tarp kurių buvo prof. Cristiano Giordani iš Kolumbijos, sintetinių membranų kūrimo specialistas, žymus Rusijos geologas dr. Leonidas Kolbancevas, ličio jonų baterijų kūrėja dr. Sigita Trabesinger iš Šveicarijos, retųjų žemių metalų taikymo nanomedžiagoms specialistas iš Lenkijos prof. Stefanas Lisas.
Konferencijos organizatoriai yra labai dėkingi renginį rėmusioms įmonėms ir organizacijoms „GJ Magma“, „Bioeksma“, „Artva“, „Grota“, „Interlux“, „Geoconsulting“, „Gelmita“, „ArmGate“, „Thermo Fisher Scientific“, „Geotestus“, „MKDS“ ir kt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!