Vilniaus universitete svečiavosi DAAD (Deutcher Akademischer Austausch Dienst) informacijos centro Rygoje atstovas dr. Tillis Dembeckas. Gegužės 26 d. svečias VU mokslininkams pristatė bendradarbiavimo su Vokietijos mokslinėmis institucijomis galimybę.
Šį susitikimą organizavo Vilniaus universiteto Mokslo skyrius. Seminare buvo pateikta informacija apie Vokietijos mokslo institucijas, mokslo draugijas, organizacijas, finansuojančias mokslinius tyrimus, ir pan. Taip pat pristatytos paramos individualiems mokslinių tyrimų projektams ir dvišaliam bendradarbiavimui galimybės.
Vokietijos aukštojo mokslo sistema gali pasiūlyti daug galimybių mokslininkams iš skirtingų šalių. Pasak T. Dembecko, kuriant mokslinių tyrimų sistemą Vokietijoje dalyvauja trys pagrindiniai „žaidėjai“ – pirmiausia tai universitetai, taip pat privačios neuniversitetinės mokslinių tyrimų bazės (pavyzdžiui Maxo Planto draugija, Leibnizo asociacija) ir industrinių tyrimų bazės, kurios dažniausiai priklauso didelėms korporacijoms (tokioms kaip, pavyzdžiui, „Siemens“ ar „Bayer“).
Vokietijoje yra 383 aukštosios mokyklos. T. Dembeckas pabrėžė, kad labai gerų ir stiprių universitetų galima rasti ne tik Berlyne ir kituose didžiuosiuose miestuose, bet ir daugelyje mažų miestelių. „Kai kurie iš tų miestelių yra žinomi vien dėl to, kad juose yra aukštosios mokyklos“, – pažymėjo jis. Pasak T. Dembecko, dauguma Vokietijos tyrimo institucijų yra suinteresuotos stiprinti tarptautinius ryšius ir bendradarbiavimą.
T. Dembeckas pažymėjo, kad mokslininkai iš kitų šalių gali tikėtis gauti Vokietijoje finansavimą savo tyrimams. Finansavimas ir stipendija gali būti suteikti trumpalaikiam apsilankymui Vokietijos universitete ar kitoje tyrimo institucijoje. Tie, kas tik pradeda savo mokslinę karjerą, taip pat gali bandyti laimėti stipendiją visiems doktorantūros studijų metams (Vokietijoje studijos daktaro laipsniui gauti trunka 3 metus). Pasak T. Dembecko, kiekvienu konkrečiu atveju pats mokslininkas turi pasidomėti galimybėmis gauti finansavimą jį dominančioje tyrimų institucijoje. Be to, finansavimo gali tikėtis ne tik pavieniai mokslininkai, bet ir tyrėjų grupės, atliekančios aktualius tyrimus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!