Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geologijos muziejus šiemet dalyvavo Europos muziejų nakties renginiuose ir jų metu kvietė aplankyti muziejuje eksponuojamą mamuto iš Anžu skeletą. Renginyje „Naktis su mamutu“ įspūdingąjį mamutą, pavadintą Goša, aplankė rekordinis skaičius – 1120 lankytojų, dalyvavusių ekskursijose su gidu. Sulaukta ir nemažo svečių iš užsienio susidomėjimo.
Kaip teigia VU Geologijos muziejaus ekskursijų vadovė dr. Eugenija Rudnickaitė, nors renginio lankytojų srautas buvo iš anksto planuojamas ir reguliuojamas, bet vis tiek realybė pranoko lūkesčius.
„Didelio lankytojų antplūdžio į šį renginį tikėjomės ir jam ruošėmės. Vos apie jį paskelbus, žmonės pradėjo aktyviai registruotis. Norėdami į „Naktį su mamutu“ priimti visus norinčius, jo pradžią paankstinome ir vietoj skelbtos 12 val. pradėjome nuo 8 val., be to, padidinome maksimalų leistiną grupės dydį“, – pasakojo E. Rudnickaitė.
Mamuto (Mammuthus primigenius) skeletas yra 3,1 metro aukščio, 5 metrų ilgio ir sveria 595 kilogramus. Tai suaugęs 45–50 metų patinas, jo iltys siekia 4 metrus ir sveria po 65 kilogramus. Būdamas gyvas šis mamutas svėrė apie 7 tonas.
Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje galima pamatyti visą šio išnykusio gyvūno skeletą. Jis rastas Kotelno saloje – didžiausioje Anžu salų grupės saloje Naujojo Sibiro salyne, Jakutijoje. Tai labiausiai į šiaurę nutolęs žinomas mamuto skeleto radinys. Skeletas rastas per 2003 m. rugpjūčio mėnesio ekspediciją. Manoma, kad jam yra maždaug 40 000 metų. Šiuo metu atliekamas tyrimas tiksliam jo gyvenimo geologiniam laikotarpiui nustatyti.
Kas dar nespėjo išvysti unikalaus mamuto skeleto, galite tai padaryti iki birželio 20 d. Ekskursijos vyksta VU Geologijos muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 21/27, 225 k.) pirmadieniais–ketvirtadieniais 10–18 val. Ekskursijos trukmė 30 min.
Būtina registracija el. paštu: eugenija.rudnickaite@gf.vu.lt.
Galimybę pasigrožėti mamutu VU Geologijos muziejuje dovanoja UAB „Paleo Group“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!