Sesija! Neretai kalbama, kad vien tik išgirdus šį žodį daugelį studentų aplanko ne itin malonūs jausmai. Vieniems ji dar tik antra, kitiems jau galbūt septinta, tačiau vis tokia pati: nenuspėjama, reikalaujanti kantrybės, susikaupimo ir ištvermės. Tai geriausiai liudija pačių studentų mintys, išsakytos paklausus, ką jiems reiškia sesija.
Artūras, vadyba ir verslo administravimas:
Tai labai daug nervų eikvojantis laikotarpis. Darbo šiuo metu tikrai padaugėja, pasiruošimas egzaminams atima be galo daug laiko, kurio nebelieka laisvalaikiui.
Viktorija, psichologija:
Man šis laikotarpis yra ženklas, kad pagaliau atėjo metas mokytis ir nėra kada užsiiminėti niekais. Nuotaikos labai permainingos: ir stresas, ir liūdna neretai būna.
Žygimantas, teisė:
Sesija reiškia, kad atėjo metas daug ir nuobodžiai mokytis. Neretai net nežinau, nuo ko pradėti, nes visko tiek daug, o laiko taip mažai. Kartais trūksta susikaupimo, o jaudulio tikrai užtenka.
Tačiau reikia pripažinti, kad dažnai (ypač tuomet, kai jau ne pirma) ji pasidaro nebe tokia baisi ir nelaukiama, kaip gali atrodyti.
Jogintė, žurnalistika:
Sesija yra pats nuostabiausias metas, kai gali miegoti kiek nori ir mokytis kiek pats nori. Atsiranda daugybė laisvo laiko, kurį gali susidėlioti pagal prioritetus. Esi spaudžiamas laiko ir noro pasiruošti, bet gal tik tai ir padeda pasiekti rezultatų, nes stimulas ir spaudimas iš vidaus yra kur kas geriau nei ištemptas, nesureguliuotas paskaitų tvarkaraštis.
Vytautas, politika:
Man šis laikotarpis visai atokvėpis, bet tik dėl to, kad prieš tai būna daug darbo. Nuotaika tokia procedūrinė, kaip prie konvejerio: „Šitą išmokti, kitą parašyti, tik norisi kuo greičiau pabaigti ir algą gauti.“
Diana, prancūzų filologija:
Sesija tikrai geriau nei mokslo metai, nes nereikia sėdėti nuobodžiose paskaitose. Nejaučiu, kad tai būtų kažin koks išbandymų laikotarpis ar dar kažkas baisaus. Kita vertus, tikrai negaliu pasakyti, kad egzaminai yra laukiami.
Įprasta, kad sesija siejama su studentais, jiems skirta dalia įveikti šį laikotarpį, tačiau įdomu būtų sužinoti, kaip tuo metu jaučiasi dėstytojai. Kokios nuotaikos juos aplanko prieš atsiskaitymus ir jų metu? Darbo padaugėja ar, atvirkščiai, sumažėja? Kokiais pagrindiniais principais jie vadovaujasi, sudarydami ir vertindami egzaminų užduotis?
Komunikacijos fakulteto dėstytojas Džiugas Paršonis:
Darbo sesijos metu gerokai daugiau nei įprastą semestro mėnesį: baigiamųjų bakalauro ir magistro darbų komisijos Žurnalistikos institute ir fakultete, kursinių darbų tikrinimas, pasiruošimas egzaminams. Darbų apstu, laiko galvoti apie nuotaikas nelieka…
Tobulai tikslus žinių įvertinimas – labai keblus dalykas. Tokį tikriausiai galima būtų rasti tik ištisus metus dirbant individualiai vos su vienu ar keliais studentais. O kai jų daugiau kaip 100?.. Tenka naudotis netobulais įrankiais – visų pirma testais. Jų rezultatai bent jau yra objektyvūs.
Užsienio kalbų instituto dėstytoja Monika Šeleg:
Mokslo metų pabaigoje darbo padaugėja, o laiko, kaip ir studentams prieš egzaminą, trūksta, naktys būna bemiegės. Sesija – visada atsakingas, rimtas susikaupimo metas. Tik pavasaris ir vasaros pradžia teikia gerą nuotaiką.
Filosofijos fakulteto dėstytojas Vytis Silius:
Prieš sesiją jaučiu tam tikrą palengvėjimą, nes užbaigtas dar vienas etapas – semestras. Nors sumažėja tiesioginio darbo su studentais, padaugėja konsultacinio darbo (studentai prieš sesiją staiga prisimena viską, ko nesupratę). Kita vertus, puolu dirbti kitų darbų, kurie leidžia arba pastūmėti savo mokslinius projektus į priekį, arba užsidirbti papildomai (iš lektoriaus atlyginimo vargu ar galima išgyventi).
Užduotis stengiuosi sudaryti taip, kad patikrinčiau esmingiausius mano dėstyto kurso dalykus. Nenoriu klaidinti studentų ir „gaudyti“ jų nereikšmingomis detalėmis. Vis dėlto bandau ir nepadaryti užduočių itin paprastų, kad pavyktų diferencijuoti studentų pažymius.
Reikėtų pridurti, kad egzaminų metas – iš tiesų nelengvas ir kantrybės reikalaujantis laikotarpis, tačiau, ko gero, visi studentai sutiks, kaip gera, kai jis baigiasi ir ateina ilgai lauktos atostogos. Tuomet (iki kitos sesijos, žinoma) belieka tik prisiminimai, kaip buvo ruošiamasi ir stengiamasi, kad rezultatai būtų kuo geresni. Tai geriausiai įrodo visi šie rimti, linksmi ir, svarbiausia, nesuvaidinti kadrai, užfiksuoti įvairiose vietose, skirtingomis aplinkybėmis besiruošiant egzaminams…
Komentarų nėra. Būk pirmas!