Vardinės stipendijos už akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą verslumą skatinančiuose projektuose bei dalyvavimą fakulteto bendruomenės gyvenime šiemet skirtos trims Vilniaus universiteto Kauno fakulteto (VU KnF) studentams: Dovilei Lukošiūtei (studijų programa „Verslo valdymas“, II k.), Ievai Venckūnaitei ir Justinui Rekui („Audiovizualinis vertimas“, III k.).
Dovilė verslumo įgūdžius tobulino tarptautiniame verslumo skatinimo projekte „Futurepreneurs“, ji taip pat aktyviai dalyvauja Verslo valdymo studijų programos komitete ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Kauno fakultete (VU SA KnF) veikloje. Ieva yra VU SA KnF žmogiškųjų išteklių koordinatorė, daug prisidėjo prie įvairių fakulteto veiklų organizavimo: „VU Karjeros dienos Kaune“, VU SA KnF protmūšių, socialinės akcijos „Sielų upė“. Justinas aktyviai dalyvavo organizuojant fakulteto renginį„Muzikos karalystę“ bei studentų atstovybės renginius: pirmakursių stovyklą bei „Sielų upę”.
Studentams įteiktos atminimo dovanos ir skirta 300 eurų dydžio stipendija, o birželio 25 d. juos sveikino ACME grupės talentų paieškos vadybininkė Dovilė Bezubec ir komunikacijos projektų vadovė Inga Lungė, VU Kauno fakulteto dekanas dr. Kęstutis Driaunys, VU KnF Alumni draugijos valdybos narys Paulius Boreika ir VU SA KnF pirmininkas Ernestas Basovas.
Vardinė stipendija – veiklos įvertinimas ir pripažinimas
Prieš metus vardinę stipendiją Kauno fakulteto bakalauro studijų programų studentams įsteigusi VU KnF Alumni draugija kartu su ACME įmonių grupe siekia aktyviai prisidėti prie motyvuotų ir gabių studentų skatinimo. Paulius Boreika, vienas iš fakulteto alumnus telkiančios asociacijos valdybos narių, džiaugiasi, kad pavyko rasti vardinės stipendijos mecenatus, kurie jau antrus metus iš eilės paremia šią iniciatyvą, tikėdamiesi, kad ši priemonė sustiprins studentų motyvaciją ne tik uoliai studijuoti, bet ir užsiimti įvairia papildoma ir savanoriška veikla. Pagal šios stipendijos skyrimo nuostatus, pretendento pasiekimai visuomeninėje veikloje, jo vykdomi ar jau įgyvendinti verslo ir inovacijų projektai yra vertinami labiau už akademinius pasiekimus.
ACME atstovė Inga Lungė priminė, kad ACME grupės akcininkai yra Vilniaus universiteto Kauno fakulteto absolventai, savo verslo idėjas puoselėję dar studijų metais ir iki šiol palaikantys glaudžius ryšius su dabartiniais studentais. VU KnF Alumni ir ACME grupės stipendininkams ji perdavė UAB „ACME Grupė“ direktoriaus Tomo Palšio linkėjimus ir priminė, kad prieš 27 metus būtent jis su bendraminčiais įkūrė fakulteto Studentų atstovybę, seniausią studentų savivaldą Kaune.
„Kartais iki svajonės įgyvendinimo trūksta euro, kito, tačiau ateitis priklauso tiems, kurie tiki savo svajonėmis“, – kalbėjo Inga Lungė, primindama apie svarbiausias ACME vertybes, kurios tapo pagrindiniais kriterijais pretendavusių į stipendiją atrankoje. „Mums rūpėjo, kad studentai būtų iniciatyvūs, aktyvūs ir verslūs, nes ACME vertina atvirumą, drąsą, dinamiką ir ryžtingus sprendimus“, – sakė atrankoje dalyvavusios ACME įmonių grupės atstovės.
Verslumą ir savanorystę skatinanti stipendija – labai reikšminga
Sveikindamas vardinėmis stipendijomis apdovanotus studentus, VU KnF dekanas doc. Kęstutis Driaunys pabrėžė, kad VU KnF Alumni ir ACME grupės vardinė stipendija atsirado trijų juridinių asmenų – VU Kauno fakulteto, jo alumnų draugijos ir rėmėjų iš ACME grupės – interesų sankirtoje.
„Universitete studentai skatinami už akademinius pasiekimus arba remiami dėl ypatingų socialinių aplinkybių, tačiau nepakankamai dėmesio skiriama studentų verslumui skatinti ir palaikyti įvairias jų iniciatyvas. Todėl ši stipendija yra išskirtinis reiškinys viso Vilniaus universiteto mastu. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad būtent Kauno fakulteto alumnai įsteigė puikią priemonę, skatinančią studentus pasigirti jų nuveiktais darbais, bendruomeninėmis iniciatyvomis. Esame labai dėkingi ACME įmonių grupės akcininkams už reikšmingą paramą, skiriamą laiką ir resursus – kasmetines keturias stipendijas – vertinant VU KnF studentų iniciatyvas“, – kalbėjo dekanas.
Jam pritarė ir ACME atstovės, išreiškusios viltį, kad žinutė apie VU KnF Alumni ir ACME grupės stipendiją pasklis vis plačiau ir vis daugiau studentų norės pasigirti savo veiklomis ir pasiekimais, kad būtų įvertinti ir pripažinti.
ACME įmonių grupę įkūrė ir joje sėkmingai darbuojasi ne vienas fakulteto absolventas, todėl labai prasminga, kad būtent ACME skatina VU KnF studentus pademonstruoti savo pasiekimus ir būti už juos įvertintais. Pasak dr. K. Driaunio, ši akademinę bendruomenę stiprinanti tradicija yra labai reikšminga fakultetui, nes VU KnF Alumni draugijos ir ACME grupės įsteigta stipendija išreiškiamas ne tik absolventų rūpestis jaunesniaisiais kolegomis, bet ir įprasminamas absolvento ryšys su Alma Mater.
VU KnF Alumni draugijos valdybos nariai ir stipendijos steigėjai tikisi, kad žinia apie vardinę stipendiją taps vis labiau žinoma fakulteto bendruomenei ir kasmet vis daugiau studentų sieks ją gauti.
Kandidatų į VU KHF Alumni draugijos ir ACME grupės įsteigtą stipendiją konkurse vertinamas dalyvavimas verslumą skatinančiuose projektuose ir universiteto ar fakulteto bendruomenės veikloje ir motyvacinis laiškas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!