Ar gali chemijos pramonė būti visiškai ekologiška? Vienus prajuokino, kitus privertė rimtai sunerimti, praėjusiais metais kinams paskelbus, kad iš Kanados pirks šviežią kalnų orą. Nedidelis flakonėlis, pavadinimu „Gyvybiškas oras“, kainuoja kiek daugiau nei 13 eurų (100 juanių). Pirmoji partija buvo parduota per 4 valandas.
Europoje situacija su švariu oru geresnė, tačiau kalbinti specialistai neneigia, kad kartais (ypač žiemą) tarša leistiną ribą viršija net tris kartus. Tai neramina. Juk dėl oro užterštumo pasaulyje miršta 1 iš šešių žmonių. Tyrimas atskleidė, kad per 2015-uosius nuo užterštumo mirė 9 mln. gyventojų ir situacija kasmet vis blogėja. Beveik visos mirtys fiksuotos besivystančiose šalyse.
Įžvelgdama realią grėsmę Europos Komisija padavė į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą šešias ES valstybes nares: Vokietiją, Prancūziją, Vengriją, Italiją, Rumuniją ir Didžiąją Britaniją, nes jos neišsprendė oro taršos klausimo savo šalyse.
Taigi, Europos ekonomikos varikliais vadinamos valstybės vėl kelia klausimą – ar gali pramonė būti ekologiška? Mokslininkai sako, kad gali, o naujausios mokslo ir technologijų naujovės aplinkos mokslų, analizės, analitinės, ekologiškos ir tvarios chemijos srityse bus pristatytos spalio 25–27 dienomis Vilniaus universitete vyksiančios tarptautinės konferencijos „Ecobalt2018“ metu.
Konferencija skirta aplinkosaugos klausimams: oro, vandens, dirvožemio užterštumo įvertinimui ir jo mažinimo galimybėms, naujiems, aplinką tausojantiems produktams, perdirbimui ir aplinkosauginiam švietimui.
„Tarptautinės konferencijos „EcoBalt” yra skirtos naujausiems mokslo ir technologijų naujovėms aplinkos analizės, aplinkosaugos ir jos apsaugos, ekologiškos ir tvarios chemijos srityse. Ši konferencija yra puiki proga mokslininkams, pramonei ir studentams Baltijos šalyse ir susijusiuose regionuose sutelkti žinias ir aptarti su aplinka susijusius klausimus”, – sako konferencijos organizatoriai.
Konferencijos metu pranešimus skaitys iš Didžiosios Britanijos atvykęs prof. dr. Andrew R. Barron, dr. Kiriaki Chrissopoulou iš Graikijos, prof. dr. Przemyslaw Niedzielski iš Lenkijos, dr. Vijayalakshmi Velusami iš Didžiosios Britanijos, prof. Habil. dr. Ewa Bulska iš Lenkijos, Vilniaus universiteto prof. dr. Aušra Valiunienė, Tartu universiteto dr. Maarja Öpik, Lietuvos aplinkos apsaugos agentūros atstovė Erika Mamaitienė, Aplinkos apsaugos agentūros Jūrinių tyrimų departamento Hidrochemijos skyriaus vedėja Galina Garnaga – Budrė, Bendrovės „Grota” atstovai Antanas Marcinonis, Saulius Janulevičius, Rūta Tekorienė, Įmonės „Veika” atstovas dr. Aleksey Etin, pristatysiantis chemijos industrijos ekorevoliucijos istoriją.
Į konferenciją būtina išankstinė registracija iki rugpjūčio 15 dienos: https://www.ecobalt.chgf.vu.lt
Komentarų nėra. Būk pirmas!