Du Vilniaus universiteto (VU) leidyklos leidžiami VU Komunikacijos fakulteto mokslo žurnalai – „Knygotyra“ ir „Informacijos mokslai“ – yra įtraukti į prestižinę Scopus.com duomenų bazę.
Nuo 1961 m. leidžiamas atviros prieigos, recenzuojamas tarptautinis žurnalas „Knygotyra“ yra skirtas tarpdisciplininiams spausdintinių ir skaitmeninių leidinių tyrimams, apimantiems knygos ir periodikos istoriją, istoriografiją ir kultūrą, tradicinę ir skaitmeninę leidybą, skaitymo, rašytinių medijų komunikacijos, spausdintinio ir rankraštinio paveldo problemas.
1994 m. įkurtuose „Informacijos moksluose“ nagrinėjami informacijos ir žinių visuomenės, žinių vadybos, organizacijos komunikacijos vadybos, kultūros tyrimų, žiniasklaidos ir naujųjų medijų, globalios ir tarpkultūrinės komunikacijos, mokslotyros klausimai.
Šiuo metu iš VU leidyklos leidžiamų žurnalų Scopus.com duomenų bazėje taip pat yra registruoti žurnalai „Politologija“ ir „Problemos“.
Scopus.com visame pasaulyje indeksuoja per 34 tūkst. mokslo leidinių. „SCImago Journal Rank“ (SJR) reitingas – rodiklis, kuris matuoja analizuojamo šaltinio mokslinį prestižą – perskaičiuojamas dukart per metus, jis atspindi žurnalo įtakingumą akademiniame pasaulyje.
Komentarų: 4
2018-07-27 13:32
copyscopus – prestižinis????? :)
2018-07-30 07:18
PrestižinisViena iš dviejų duombazių, kur visi žiūri ar žurnalas joje prirašytas.
2018-08-14 15:11
MindaugasScopus priima visus iš eilės, net ir konferencijų proceedings’us, įvykdžius elementarius jų reikalavimus. Visa eilė VU žurnalų rengiasi registravimui scopuse. Jokio prestižo čia nėra, nes prestižas grindžiamas pamatiniu išskirtinumu, o ne etiketės užsiklijavimu, todėl neklaidinkite visuomenės.
2018-08-22 12:01
VincasScopus ir priima, ir atmeta, ir išmeta. Nėra taip paprastai, kaip rašote. Išbandyta praktiškai. Žodis prestižas turi keletą reikšmių. Viena iš reikšmių yra įtaką, paklausumas. Abiem atvejais tai įtakinga ir paklausi duomenų bazė, jeigu daugelis nori joje registruotis ir jos rodiklius aktyviai naudoja praktikoje.