Naujais mokslo metais Vilniaus universitetas (VU) studentus pasitiko atsinaujinęs. Teisės ir Komunikacijos fakultetų patalpose įrengta moderni erdvė studentams, kurioje duris atvėrė ir kavinė „Caif Cafe“. Šioje vietoje studentai ir dėstytojai galės ne tik pailsėti ir užkąsti, bet ir padirbėti – tam įrengta net 60 sėdimų vietų, yra nemokama interneto prieiga.
Skatins studentus bendrauti
VU Teisės fakulteto dekanas profesorius Tomas Davulis teigia, kad nauja, didelė, net 207 kv. m pirmajame fakulteto aukšte užimanti erdvė, įnešė teigiamų pokyčių fakultetui. Anot jo, ši vieta atvers daugiau galimybių studentams bendrauti.
„Universitetas nėra tik pastatai, auditorijos ar knygos. Universitetas pirmiausia yra jo žmonės, o žmonės turi bendrauti tarpusavyje, diskutuoti, keistis idėjomis. Turbūt todėl savo dėstytojus, studentus kartu mes vadiname „bendruomene“, tai yra bendraujančiais žmonėmis“, – šypsosi dekanas. Pasak jo, dirbdamas su jaunais žmonėmis, jis vis dažniau pastebi išaugusį studentų socializacijos poreikį. Deja, neretai tai vyksta naudojant tik moderniąsias technologijas.
Profesorius tikisi, kad sutvarkius universiteto aplinką ir sukūrus naują erdvę, tai paskatins tikrą bendravimą tarp studijuojančių jaunuolių. „Mes siekiame sukurti tokią universitetinę aplinką, kuri suartintų mūsų studentus, kad jie ne tik bendrautų, bet ir kartu mokytųsi, diskutuotų, susitiktų su profesoriais ir tiesiog įdomiais žmonėmis. Jei tam reikia kavos – tegu būna kava, svarbu, kad šiuolaikinis jaunas žmogus jaustųsi komfortiškai, patogiai, sau artimoje aplinkoje – tada jis skleisis, atsivers, nebijos dalintis. Manau, kad tradicinės mokslo ir studijų erdvės neišvengiamai turi transformuotis į naujoviškas bendravimo ir socializacijos erdves“, – sako VU Teisės fakulteto dekanas.
Atnaujino ir kitas patalpas
Pasak Evaldo Raistenskio, VU Turto valdymo ir paslaugų centro vyr. specialisto teisės klausimais, mokslo ir verslo sektorių sėkmingas bendradarbiavimas naudingas abiems pusėms.
„Vilniaus universitete, kuris prioritetą teikia studijoms ir mokslui, senesnės statybos pastatų remontams, infrastruktūrai, skiriamų lėšų akivaizdžiai nepakanka, kad jos galėtų patenkinti visapusiškai atsinaujinančio universiteto poreikius. Todėl Turto valdymo ir paslaugų centras stengiasi sukurti verslo investicijoms palankią aplinką, kurios tiesioginę naudą galėtų pajusti universiteto bendruomenė“, – teigia pašnekovas.
Kaip pasakoja Gintaras Rutkauskas, UAB „Delano“ vykdantysis direktorius, įmonės atstovai jau seniai pastebėjo, kad studentams trūksta ne tik užkandžių ar gėrimų, bet ir pasisėdėjimo, bendravimo vietos. Dėl šios priežasties, projektuojant kavinę, buvo iškeltas tikslas – užtikrinti studentams naują poilsio ir darbo zoną. Buvo investuota į pilną ploto sutvarkymą: atnaujinta elektros instaliacija, pakeistos grindys, perdažytos lubos, sutvarkyta kanalizacija.
„Studentai skundėsi, kad toje vietoje yra šalta, todėl sutvarkėme apšiltinimą, padvigubinome šildymo galingumą, įrengėme daugiau radiatorių. Dabar ši vieta tapo žymiai erdvesnė ir jaukesnė”, – pasakoja G. Rutkauskas.
Pasikeitė ir kitos šios erdvės patalpos – panaikinti buvę seni bei nereikalingi kabinetai, atsisakyta pertvarų, perdažytas ir visiškai sutvarkytas apsaugos postas.
Be to, iki rugsėjo mėnesio pabaigos įmonė planuoja įgyvendinti dar vieną sprendimą – įdiegti Europos akademinio belaidžio tinklo „Eduroam“ prieigą visuose UAB „Delano” tinklo padaliniuose Lietuvoje. Įmonės atstovai tikisi, kad tai atvers dar daugiau darbui draugiškų vietų mieste, mat šiuo tinklu naudojasi ne tik visi Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai, bet ir kitų mokslo, tyrimų institucijų darbuotojai bei universitetų svečiai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!