Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto kineziterapijos ketvirto kurso studentai Gaivilė Kurtinaitytė ir Eldoras Rimša rugsėjo 5-11 d. dalyvavo Klaipėdos universitete vykusiame tarptautiniame vasaros mokyklos renginyje „Osress 2018“. Dalyvauti juos paskatino Medicinos fakulteto profesorė dr. Rūta Dadelienė, kuri renginyje atstovavo Vilniaus universitetui.
Šioje mokykloje kineziterapijos specialistai jaunesnius kolegas mokė įvertinti organizmo fizines ir funkcines galimybes, aiškino, kaip parinkti saugią fizinio aktyvumo formą ir priemones įvairioms visuomenės grupėms sveikatinti. Studentams toks renginys yra puiki proga ne tik susipažinti su profesinėmis paslaptimis, bet ir užmegzti ryšius su kolegomis iš kitų valstybių.
Tarptautinėje vasaros mokykloje studentai susipažino su įvairiomis organizmo būklės vertinimo metodikomis, rekreacinio fizinio aktyvumo formomis ir priemonėmis, analizavo traumų mažinimo galimybes, plėtė planavimo ir grupinės veiklos organizavimo žinias, ugdė bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus. Renginyje savo patirtimi dalijosi dėstytojai iš septynių universitetų: Latvijos sporto akademijos, Varšuvos Jozefo Pilsudskio fizinio ugdymo universiteto (Lenkija), Malagos universiteto (Italija), Veliko Tyrnovo Šv. Kirilo ir šv. Metodijos universiteto (Bulgarija), Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Vilniaus universitetų. Iš viso šiame renginyje dalyvavo 44 dalyviai.
Vasaros mokyklos metu vyko mokslinė konferencija, kurioje pranešimą apie funkcinių judesių testavimo ypatumus skaitė Medicinos fakulteto ketvirtakursis Eldoras Rimša. Būsima kineziterapeutė Gaivilė Kurtinaitytė vedė pratybas: rodė ir pasakojo dalyviams, kaip reikėtų vertinti funkcinius judesius. Abu studentai buvo paruošę ir dalomąją medžiagą.
„Buvo smagu stebėti mūsų studentų gebėjimus įdomiai pristatyti temą, ją argumentuoti, organizuoti grupinę veiklą gana skirtingiems vasaros mokyklos dalyviams, sumaniai parinkti mokymo būdą. Būsimieji kineziterapeutai atlikdami įvairias fizines veiklas nuolat analizavo jų poveikį organizmui, traumų prevencijos galimybes, jas aptardavo su kitų universitetų studentais. Medicinos fakulteto studentai pasirodė puikiai! Aš nuoširdžiai jais didžiavausi. Labai gerai, kai studijų laikotarpiu atsiranda galimybė praktikoje pritaikyti įgytas teorines žinias. Tai studentus motyvuoja ir skatina domėtis plačiau. Kineziterapijos mokslas apima daugybę įvairių sričių ir metodikų, o praktinių bandymų galimybė tik sustiprina teorines žinias ir norą mokytis“, – džiaugėsi prof. R. Dadelienė.
Tarptautinis rekreacinio fizinio aktyvumo renginys kasmet rengiamas vis kitame Europos universitete ir organizuojamas jau 9 kartą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!