Rugsėjo 14-15 dienomis VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto konferencijų salėje (Vokiečių g. 10) vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratijos ir pilietinio sąmoningumo pamokos Lietuvos istorijos lūžiuose“.
Rugsėjo 15-ąją minimai Demokratijos dienai skirtame renginyje šalies ir užsienio mokslininkai bei visuomenės veikėjai analizuodami Lietuvos valstybingumo istorijos patirtis sieks novatoriškai pažvelgti į lietuviškąją demokratijos sampratą bei jos atspindžius valstybės, tautos ir visuomenės gyvenime.
„Lietuvos pirmininkavimo Demokratijų bendrijai ir Demokratijos dienos kontekste permąstydami šalies politinę istoriją norime atskleisti lietuviškojo demokratijos modelio specifiką ir suaktyvinti akademines bei viešąsias diskusijas lietuviškos demokratijos tradicijų, kokybės ir perspektyvų klausimais“ – sako vienas iš konferencijos iniciatorių VU Istorijos fakulteto docentas ir žurnalo „Naujasis Židinys – Aidai“ redaktorius dr. Nerijus Šepetys.
Konferencijos organizatoriai – nepriklausomoje Lietuvoje augusios ir subrendusios istorikų bei politikos ekspertų kartos atstovai. Savo įžvalgomis su konferencijos dalyviais dalinsis ir ekspertai iš užsienio: Lietuvos Atgimimo istorijos ekspertas prof. Alfred-Erich Senn (Viskonsino – Madisono Universitetas), rašytojas, istorikas, visuomenininkas Mark Solonin (Rusija), akademikai dr. Anders Uhlin (Lundo Universitetas), dr. Carmen Scheide (Konstanco Universitetas) ir dr. Dorota Pietrzyk – Reeves (Krokuvos Jogailaičių universitetas).
Atsižvelgdami į Vidurio ir Rytų Europos regiono specifiką konferencijos dalyviai aiškinsis, kuo Lietuvos demokratijos patirtis per pirmąjį ir antrąjį valstybingumo dvidešimtmečius yra išskirtinė Europos ir regiono kontekste. Bus keliami klausimai, kodėl neteisinga laikyti nepasipriešinimą 1940 m. birželio sovietinei okupacijai Lietuvos politinės gėdos simboliu, ar ieškant lietuvių tautos gyvybingumo, pilietiškumo ir laisvės šaltinių pakanka nacionalizmo istorijos, kodėl posovietinė visuomenė yra nepilietiška?
Konferenciją organizuoja VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, VU Istorijos fakultetas ir religijos, kultūros ir visuomenės gyvenimo mėnraštis „Naujasis Židinys – Aidai“. Renginio rėmėjai – LR Seimas, LR Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos mokslo taryba.
Renginys anglų ir lietuvių kalbomis (su sinchroniniu vertimu) prasidės rugsėjo 14 d. 11 val. Konferencijos programa skelbiama interneto svetainėje www.tspmi.vu.lt.
Daugiau informacijos: Dovilė Jakniūnaitė, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Mokslo, tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius. Tel. (8~5) 251 41 37, el. p.: dovile.jakniunaite@tspmi.vu.lt
Komentarų nėra. Būk pirmas!