Filosofijos fakultete vyko pirmasis grupės santykių renginys Lietuvoje. Renginyje dalyvavo penki užsienio ir Lietuvos konsultantai ir keturiasdešimt dalyvių, Vilniaus universiteto bendruomenės narių ir socialinių partnerių atstovų. Renginio tema – „Inovacijos ir galia organizacijose“ (Innovation and Authority in Organizations). Renginį organizavo ir vedė VU Filosofijos fakulteto Socialinio darbo katedra, bendradarbiaudama su Tavistovko žmogiškųjų santykių institutu (Didžioji Britanija).
Idėja organizuoti grupės santykių renginį Vilniaus universitete gimė prieš kelerius metus, o šių metų pavasarį atsirado galimybė šią idėją įgyvendinti. Su ERASMUS dėstymo vizitu į Vilniaus universitetą buvo pakviestas atvykti Tavistovko žmogiškųjų santykių instituto Grupės santykių programos direktorius Maurice‘as (Mannie) Sheras, kuris pasiūlė ne tik skaityti paskaitas apie instituto sukurtą ir plėtojamą grupės santykių mokymo(si), organizacijų konsultavimo bei tyrimų perspektyvą, bet ir surengti grupės santykių seminarą, kuriame būtų galima patirti, kaip grupės santykių mokymo(si) metodas veikia. Sutelkus bendrus VU Socialinio darbo katedros ir Tavistovko žmogiškųjų santykių instituto finansinius ir žmogiškuosius išteklius pavyko pritraukti dar tris užsienio grupės santykių srityje dirbančius konsultantus – tai Giorgia Iacopini (Didžioji Britanija), Danny Sheras (Izraelis) ir Arnoldas Hjelmas Nielsenas (Farerų salos), kurie padėjo šį sumanymą įgyvendinti.
Tavistovko žmogiškųjų santykių institutas (www.tavinstitute.org) – tai ne pelno siekianti organizacija, įkurta 1947 m. bendromis psichiatrų ir socialinių mokslų, socialinės psichologijos, sociologijos ir antropologijos atstovų jėgomis. Institutas dirba organizacijų konsultavimo ir plėtros, veiklos ir efektyvumo tyrimų srityse, daugiausia dėmesio skiria pokyčių organizacijoje valdymui, lyderių, vadovų ir organizacijų konsultantų kompetencijų ugdymui. Jis remiasi psichoanalitinės, sistemų ir kt. teorijų idėjomis, išplėtotomis W. R. Biono, E. J. Millerio, A. K. Rice‘o darbuose apie patirtis grupėse, organizacijų sistemas, Leicesterio grupės santykių modelį.
Grupės santykių seminaras „Inovacijos ir galia organizacijose“ buvo paremtas Leicesterio grupės santykių konferencijos modeliu, kurio metu seminaro vadovų-konsultantų ir dalyvių pastangomis buvo kuriama laikina organizacija su savita dinamika, ritualais, darbo organizavimo būdais ir mokymosi iš patirties metodu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!