Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centre (GMC) spalio 29-ąją įvyko išskirtinio VU profesoriaus Česlovo Venclovo paskaita „Baltymai, evoliucija ir kompiuteriai“. Pasak įžanginį žodį tarusio VU GMC direktoriaus dr. Gintaro Valinčiaus, kolega prof. Č. Venclovas – išskirtinė asmenybė mokslo pasaulyje.
„Č. Venclovą pažįstu jau ne vieną dešimtmetį. Šis mokslininkas sėmėsi patirties ne tik iš mūsų šalies tyrėjų, bet darbavosi ir JAV. Džiugu, kad už Atlanto įgytus įgūdžius jis nutarė pritaikyti Lietuvoje. Č. Venclovo veikla puikiai matoma tarptautiniu lygmeniu, o jo tyrinėjimų rezultatai yra publikuojami prestižiniuose pasaulio mokslo žurnaluose“, – teigė dr. G. Valinčius.
Pasak VU GMC vadovo, visiems prof. Č. Venclovo moksliniams laimėjimams išvardyti prireiktų ne vienos valandos, tačiau ypač džiugina tai, kad už aukščiausio lygio mokslo ir studijų pasiekimus jam šiemet suteiktas VU išskirtinio profesoriaus statusas.
Renginio dalyviams padėkos žodį tarė ir profesorius. „Dėkoju, kad aktyviai susidomėjote mano paskaita. Baltymai yra gyvybės pagrindas, o erdvinės struktūros – raktas į molekulinius mechanizmus“, – kalbėjo prof. Č. Venclovas.
Mokslininkas klausytojus supažindino su baltymais, atskleidė jų sandarą, pabrėžė, kad dauguma baltymų susirenka į jiems būdingas erdvines (3D) struktūras. Profesorius dalijosi žiniomis apie baltymų evoliuciją ir jų tyrimus naudojant kompiuterinius metodus.
Ši paskaita buvo viešų inauguracinių VU išskirtinių profesorių paskaitų ciklo „Kaip mokslas keis mūsų ateitį?“ dalis.
Išskirtinio profesoriaus kategorija VU įvesta 2017 m. Senato sprendimu. Taikant atrankos ir vertinimo kriterijus siekiama, kad atrinktų profesorių akademinis išskirtinumas nekeltų abejonių. Statusas ir vardas suteikiami tiems, kurie pasižymi išskirtiniais, tarptautiniu ir nacionaliniu mastu žinomais bei vertinamais moksliniais pasiekimais, reikšmingai prisideda prie tam tikros universiteto mokslo srities ir konkrečios studijų krypties kokybės gerinimo, yra vertinami studentų už akademinę veiklą ir turi potencialo sėkmingai formuoti savo mokslo krypties mokyklas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!