Penktadienį Vilniaus universiteto Mažojoje auloje įvyko VU Konfucijaus instituto atidarymas. Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje dalyvavo gausi Kinijos Liaoningo universiteto, su kuriuo bendradarbiaujant Vilniaus universitete ir buvo steigiamas šis institutas, delegacija. Tarp svečių taip pat buvo Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius J. E. Tong Mingtao, Japonijos ambasadorė J. E. Miyoko Akashi, Seimo tarpparlamentinės Lietuvos–Kinijos grupės pirmininkas prof. Kęstutis Glaveckas, VU akademinės bendruomenės atstovai.
Renginio vedėjas Vilniaus universiteto Orientalistikos centro direktorius doc. dr. Andrius Beinorius pasakojo, kad pirmas Konfucijaus institutas pasaulyje buvo įsteigtas visai neseniai – 2004 m. Šiuo metu veikia jau apie 200 Konfucijaus institutų 88 pasaulio valstybėse.
Idėja steigti Konfucijaus institutą VU kilo prieš dvejus metus, kai Vilniaus universitete apsilankė Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius. „Šis institutas yra mums labai svarbus. Mes turime Orientalistikos centrą, kurio programos yra itin populiarios tarp stojančiųjų. Konfucijaus institutas padės Orientalistikos centrui dar efektyviau vykdyti savo misiją. Studentai turės galimybę geriau pažinti ne tik kinų kalbą, bet ir kultūrą“, – sveikindamas visus sakė VU rektorius akad. Benediktas Juodka.
Seimo tarpparlamentinės grupės pirmininkas K. Glaveckas pažymėjo, kad Lietuva jau seniai palaiko gerus prekybinius ir kultūrinius santykius su Kinija. „Tai, kad Vilniaus universitete šiandien atidaromas Konfucijaus institutas, parodo didelį įdirbį mūsų šalių santykiuose“, – sakė Seimo narys. Pasak K. Glavecko, instituto atidarymas byloja apie kinų kultūros, kuri yra viena seniausių pasaulyje, atėjimą į Lietuvą.
Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius J. E. T. Mingtao pabrėžė, kad Konfucijaus institutas yra „puiki edukacinė įstaiga“. Pasak ambasadoriaus, tai bus patogi platforma studentams mokytis kinų kalbos, pažinti kinų kultūrą ir gera priemonė statyti tvirtus bendravimo tiltus tarp Kinijos ir Lietuvos žmonių.
Apie tai, kad Konfucijaus institutas padės plėtoti dialogą tarp šalių, kalbėjo ir užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė, perdavusi ceremonijos dalyviams sveikinimus nuo Lietuvos užsienio reikalų ministro A. Ažubalio. Ji pažymėjo, kad institutas neatsitiktinai turi Konfucijaus – pripažinto išminčiaus ir mokytojo – vardą. A. Skaisgirytė-Liauškienė tvirtino, kad kinų kalbos studijavimas reiškia ir geresnį kinų kultūros pažinimą.
Konfucijaus instituto atidarymo proga sveikinimo žodžius tarė ir daugiau garbingų svečių. Tarp kalbėjusiųjų buvo Liaoningo universiteto rektorius prof. Cheng Wei ir Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento vadovas dr. Albertas Žalys. Instituto atidarymo ceremonijoje svečiai iš Kinijos pademonstravo tradicines kinų dainas ir šokius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!