Vilniaus universiteto (VU) leidykla kviečia susipažinti su VU Filologijos fakulteto mokslininkų profesorės dr. Irenos Smetonienės, asistento dr. Mariaus Smetonos ir profesorės dr. Kristinos Rutkovskos monografija „Kalba. Tauta. Valstybė“.
„Mums, be abejo, rūpi lietuviškai kalbančio, Lietuvos teritorijoje gyvenančio žmogaus ryšys su kalba, tauta ir valstybe. Ar liko nors kas iš tų senų laikų lietuvių pasaulėvaizdyje? Kada tas ryšys atsiranda? Koks jis buvo?“ – klausia autoriai. Todėl šios monografijos tikslas – išnagrinėti, kaip sąvokas kalba, tauta, valstybė suvokia šių dienų žmonės, kaip šios sąvokos kito bėgant laikui, nuo ko tai priklausė ir kas jas veikė / veikia, kaip tiriamas sąvokas supranta Vilniaus krašto gyventojai, kurie savęs neidentifikuoja su lietuvių tauta.
Monografijoje analizuojamos sąvokos kalba, tauta ir valstybė žmonių pasąmonėje yra viena nuo kitos neatskiriamos, tačiau turi skirtingą vertę: „Iš šioje monografijoje nagrinėjamų sąvokų neabejotinai pirminė yra kalba.“ Kalba yra aiškinama kaip tautos bendravimo priemonė ar valstybės skiriamasis bruožas. Tauta aiškinama kaip viena kalba kalbanti žmonių grupė, gyvenanti valstybėje, o valstybė yra teritorija, kurioje gyvena tauta, kalbanti viena kalba.
„Kalba. Tauta. Valstybė“ – antroji autorių monografija apie lietuviškas vertybes etnolingvistų žvilgsniu.
Knygą „Kalba. Tauta. Valstybė“ galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!