Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Neurologijos centro vadovo prof. Gintaro Kaubrio ir dr. Natašos Giedraitienės knyga „Paraneoplastiniai ir autoimuniniai encefalitai“ – tai pirmasis leidinys lietuvių kalba, kuriame nagrinėjama imuninės kilmės encefalitų problematika.
Šioje metodinėje mokymo priemonėje pagrindinis dėmesys skiriamas paraneoplastinių neurologinių sindromų ir autoimuninių encefalitų klasifikacijai, patogenezei, diagnostikai ir gydymui. Taip pat apžvelgiama atskirų nozologinių vienetų klinikinė simptomatika, tarptautiniai paraneoplastinių ir autoimuninių encefalitų diagnozavimo kriterijai.
„Encefalitas – tai uždegiminė galvos smegenų liga, kurią gali sukelti daugelis veiksnių. Sergamumas visais encefalitais Europoje svyruoja nuo 1,5 iki 7 atvejų 100 000 gyventojų per metus. Apie 40 % encefalitų yra infekcinės ir apie 20 % – autoimuninės kilmės. Tačiau net 40 % encefalito atvejų priežastis nėra nustatoma. Dažniausi autoimuniniai encefalitai yra encefalitas, sukeltas N-metil-D aspartato receptoriaus antikūnų (sudaro apie 4 % visų encefalitų), ir encefalitas, sukeltas įtampos valdomų kalio kanalų (antikūnų (apie 3 % visų encefalitų). Tačiau, sparčiai tobulėjant diagnostikai, autoimuninių encefalitų sąrašas kasmet ilgėja. Išsivysčiusiose šalyse ligotumas ir sergamumas autoimuniniais encefalitais tampa artimas atitinkamiems infekcinių encefalitų rodikliams“, – teigia vadovėlio autoriai.
Ši metodinė mokymo priemonė skirta medicinos studentams, rezidentams ir pouniversitetinių studijų gydytojams, tačiau neabejotinai pravers ir praktikuojantiems įvairių specialybių gydytojams.
Knygą „Paraneoplastiniai ir autoimuniniai encefalitai“ galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt vaga.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!