Visuomenės sveikatos stiprinimas, ligų prevencija, gydymas ir reabilitacija, taikant natūralius gamtinius veiksnius, šimtmečiais siejami su Lietuvos kurortais, tokiais kaip Druskininkai, Birštonas, Palanga. Todėl Vilniaus universitetas (VU) ir Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija pasirašė 5 metų bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama aktyvai ir kryptingai plėtoti mokslinius tyrimus ir inovacijas, rengti aukščiausio lygio specialistus, teikti studentams pažangiausias reabilitacijos, fizinės medicinos ir kurortologijos mokslo bei praktikos žinias.
Sutartį pasirašęs VU partnerystės prorektorius dr. Artūras Vasiliauskas pažymėjo, kad viena seniausių Europoje aukštojo mokslo įstaigų yra visada atvira inovacijoms, mokslo, tyrinėjimų ir studijų pažangai: „Turime gilias partnerystės tradicijas. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie visuomenės sveikatos išsaugojimo, kurortinio gydymo. Mūsų mokslininkams, dėstytojams ir studentams yra garbė ir atsakomybė dirbti kartu su geriausiais šalies sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų specialistais.“
Kurortologijos mokslo tikslas – tirti įvairaus amžiaus sveikų ir sergančių asmenų sveikatą ir jos sąsają su gamtiniais gydomaisiais veiksniais, kurti mokslu pagrįstas priemones ir metodus sveikatai stiprinti bei susigrąžinti kurortuose. Sanatorinis (antirecidyvinis) gydymas Lietuvoje yra viena seniausių ir labiausiai plėtojamų sveikatos turizmo sričių.
VU partnere tapusios Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos atstovų nuomone, svarbu tirti, kaip gamtiniai ištekliai, tokie kaip mineralinis vanduo, purvas, padeda mažinti šiandienio gyvenimo iššūkių poveikį visuomenės sveikatai, gerinti žmonių savijautą ir darbingumą. Tai turėtų teigiamą įtaką sveikatos turizmo plėtrai šalyje, didintų Lietuvos medicinos prestižą.
„Sanatorinis gydymas Lietuvoje yra viena seniausių ir labiausiai plėtojamų sveikatos turizmo sričių. Šiuo metu reabilitacijos ir sanatorinio gydymo sektoriuje dirba apie 5200 darbuotojų. Ypač jaučiamas fizinės medicininės reabilitacijos gydytojų poreikis, nes kurortuose dirba daug garbingo amžiaus specialistų. Medicininės reabilitacijos paslaugos teikiamos komandiniu principu, tad įstaigoms taip pat reikia logoterapeutų, kineziterapeutų, psichoterapeutų, ergoterapeutų, fizinės medicininės reabilitacijos gydytojų bei slaugytojų“, – sako asociacijos prezidentas Artūras Salda.
VU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus taip pat džiaugiasi bendradarbiavimo su asociacija perspektyvomis: „Esu įsitikinęs, kad tai praplės mūsų fakulteto medicinos vientisųjų ir rezidentūros studijų studentų ir kineziterapijos, ergoterapijos bakalauro studijų programų studentų galimybes gauti būtinas praktines kompetencijas ne tik įvairiose reabilitacinėse bei sanatorinėse įstaigose, bet ir įvairiuose Lietuvos miestuose.“
Profesoriaus nuomone, Lietuvos vardą garsinančios šalies reabilitacijos įstaigos, sanatorijos galės pasikviesti į praktiką, o vėliau ir į darbą pažangiausius geriausio Lietuvos universiteto studentus bei absolventus.
VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų institutas, kuriam vadovauja prof. dr. Natalja Fatkulina, vienija gabius mokslininkus ir perspektyvius dėstytojus, kurie efektyviai dirba visuomenės sveikatos, reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos ir kitose srityse, vykdo kompleksinius sveikatos mokslo tyrimus.
„Ypač džiaugiamės galimybe atlikti mokslinius tyrimus reabilitacijos, fizinės medicinos, kurortologijos srityse. Planuojame į tyrimus įtraukti ir tarptautinius partnerius“, – sako ji. Instituto direktorė neabejoja, kad nauji atradimai padės kurti paslaugų įvairovę, nuolat tobulinti jų kokybę, tausoti ir stiprinti Lietuvos gyventojų ir užsienio svečių sveikatą.
VU kartu su Nacionaline sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija planuoja vykdyti bendrus sveikatos srities mokslinius tyrimus ir mokslo bei studijų projektus. Bus organizuojami mokomieji ir profesinio konsultavimo nacionaliniai bei tarptautiniai renginiai. Studentams bus kuriamos geriausios mokomosios praktikos ir darbo vietos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!