Spalio 16–18 d. trečius metus iš eilės vykęs Vilniaus miesto idėjoms skirtas hakatonas „Hack4Vilnius“ praturtino miestą 19 naujų idėjų, sprendžiančių miesto taršos, automobilių spūsčių, darnios kaimynystės, laisvalaikio planavimo, turizmo ir kitas Vilniaus problemas. Nuotolinis renginys subūrė daugiau nei 150 dalyvių (programuotojų, verslo vystytojų ir kitų sričių atstovų), kuriems sprendimus plėtoti ir įgyvendinti padėjo 16 įvairių sričių specialistų, rizikos kapitalo fondų ir miesto organizacijų atstovų. Hakatone dalyvavusios komandos visą savaitgalį bandė įveikti inovatyvaus judumo mieste iššūkius, siūlė sumanaus, saugaus ir įtraukiančio miesto aplinkos sprendimus.
Renginio atidarymo metu „Hack4Vilnius“ globėjas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pabrėžė, kad Vilnius siekia būti radikaliausiai atvirų duomenų politiką įgyvendinančiu miestu, ir hakatono dalyvius ragino naudotis miesto duomenimis ir nebijoti kurti naujus sprendimus, kurie sugriautų net nusistovėjusias tradicijas. Dalyvius sveikindama Vilniaus universiteto vicerektorė prof. Edita Sužiedėlienė džiaugėsi, kad prie švaresnio, saugesnio ir patrauklesnio miesto vystymo nori prisidėti tiek daug dalyvių, ir vylėsi, kad komandoms nepritrūks energijos. „Geros idėjos turi daugiau energijos nei fizinė jėga“, – Sofoklio žodžius citavo prorektorė.
Pagrindinį 1500 eurų prizą, įsteigtą „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, laimėjo komanda „My wonder bird“, pasiūliusi sprendimą, kaip sumaniai, tačiau kartu produktyviai surasti ir apžiūrėti Vilniaus lankytinas vietas. Maršrutą lankytojas susiplanuoja „Tinder“ programėlės principu: patikusios vietos sudėliojamos į planą ir paskirstomos pagal atskiras dienas, nurodant optimalų maršrutą.
Galimybę tris mėnesius toliau plėtoti savo sumanymą Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ laimėjo komanda „GMA“, pasiūliusi idėją, kaip paskatinti moksleivius domėtis gamtos mokslais pasitelkiant realius eksperimentus ir taip išplečiant tradicinių mokyklų bendrojo ugdymo programų galimybes.
Bilietus į didžiausią Baltijos šalyse vykstančią programuotojų konferenciją „Build Stuff 2020“ iškovojo „Arfilter“ komanda, pateikusi sprendimą, kaip pasitelkus dirbtinį intelektą ir pridėtinę realybę paskatinti žmones aktyviau dalyvauti balsuojant už įvairius projektus mieste.
Galimybę gilinti informacinių technologijų žinias pasinaudojus „CodeAcademy“ 1000 eurų stipendija pasirinktiems kursams laimėjo komanda „Ping“, pasiūliusi parkavimo sistemą, leidžiančią matyti laisvas stovėjimo vietas Vilniaus stovėjimo aikštelėse realiuoju laiku.
„Hack4Vilnius 2020“ organizatoriai – Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Vilniaus universitetas, VILNIUS TECH, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!