Septynių Europos universitetų aljansas „Arqus“ pristato naują tinklalaidžių seriją „Arqus Knowledge Pills“. Tinklalaidėse universitetai partneriai dalysis moksline patirtimi, kalbės apie specialias tyrimų sritis, turinčias socialinę reikšmę ir susijusias su aktualiomis temomis. Kiekviename epizode klausytojų lauks 15–20 minučių pokalbis su mokslininku iš Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono, Paduvos ar Vilniaus universitetų.
Pirmajame epizode, pasirodžiusiame lapkričio 27 d. minint Europos tyrėjų naktį, Graco universiteto profesorius farmacininkas Andreasas Kunglas pasakoja apie savo tyrimų projektą „Stop Covid-19“. Vykdydami šį projektą, prof. A. Kunglas ir jo komanda tiria, kaip galima sustabdyti koronaviruso patekimą į žmogaus ląsteles. Tuo tikslu surengta lėšų rinkimo kampanija, kurioje gali dalyvauti visi. Ši iniciatyva yra naujiena Austrijoje.
„Arqus Knowledge Pills“ tinklalaidžių seriją veda ir moderuoja Gerhild Leljak (Graco universitetas) ir Pietro Osti (Paduvos universitetas). Epizodai pasirodys reguliariai, juos galima sekti „Spotify“, anchor.fm ir kitose platformose.
Europos universitetų aljansui „Arqus“ priklauso septyni universitetai – Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono, Paduvos ir Vilniaus. Tai daug metų išsamius mokslinius tyrimus atliekantys universitetai, turintys didelę patirtį vykdant bendrus projektus įvairiose srityse ir tarptautinių institucijų statusą.
Aljanso „Arqus“ tikslas – pasinaudoti gausia universitetų narių patirtimi plėtojant bendradarbiavimą, kad būtų tvirtai integruotos aljanso narių vykdomos politikos ir veiksmų planai, siekiant stiprinti švietimą tarp aktyviai šioje veikloje dalyvaujančių Europos ir pasaulio piliečių, galinčių ir norinčių prisidėti kuriant daugiakultūrę, daugiakalbę ir įtraukią Europą, kuri būtų atvira pasauliui, didinti ir tobulinti universitetų partnerių bendrus mokslinių tyrimų pajėgumus ir geriau reaguoti į didžiuosius XXI a. visuomenės iššūkius Europoje ir už jos ribų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!