Septynių Europos universitetų aljansas „Arqus“ pristato tinklalaidžių seriją „Arqus Knowledge Pills“. Tinklalaidėse universitetai partneriai dalijasi moksline patirtimi, kalba apie didelę socialinę reikšmę turinčias ir su aktualijomis susijusias specialias tyrimų sritis.
Antrajame tinklalaidės epizode Paduvos universiteto mokslininkės Francesca Helm ir Claudia Padovani kalba apie mokslininkus ir tyrėjus, dirbančius itin sunkiomis ir sudėtingomis sąlygomis, kurios gali kelti pavojų net gyvybei. Šia tema pasikalbėti įkvėpė šiuo metu Irane kalinčio daktaro Ahmadrezos Djalali situacija.
F. Helm ir C. Padovani pasakoja, kokios grėsmės ir kodėl kyla kai kuriems tyrėjams, ypač dirbantiems karštuose taškuose, ir paaiškina, kaip galima jiems padėti. Pokalbyje tyrėjos remiasi tikrais pavyzdžiais, nes abi Paduvos universiteto mokslininkės aktyviai dalyvauja Italijos „Scholars at Risk“ – ne pelno siekiančios organizacijos veikloje, kurios tikslas – užtikrinti saugią darbo aplinką mokslininkams visame pasaulyje.
Kiekviename „Arqus Knowledge Pills“ tinklalaidės epizode klausytojų laukia 15–20 minučių trukmės pokalbiai su mokslininkais iš Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono, Paduvos ar Vilniaus universitetų. „Arqus Knowledge Pills“ tinklalaidžių seriją veda ir moderuoja Gerhild Leljak (Graco universitetas) ir Pietro Osti (Paduvos universitetas). Epizodai reguliariai pasirodo „Spotify“ ir anchor.fm platformose.
Europos universitetų aljansui „Arqus“ priklauso septyni universitetai – Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono, Paduvos ir Vilniaus. Tai daug metų išsamius mokslinius tyrimus atliekantys universitetai, turintys didelę patirtį vykdant bendrus projektus įvairiose srityse ir tarptautinių institucijų statusą.
Aljanso „Arqus“ tikslas – pasinaudoti gausia universitetų narių patirtimi plėtojant bendradarbiavimą, kad būtų tvirtai integruotos aljanso narių vykdomos politikos ir veiksmų planai, siekiant stiprinti švietimą tarp aktyviai šioje veikloje dalyvaujančių Europos ir pasaulio piliečių, galinčių ir norinčių prisidėti kuriant daugiakultūrę, daugiakalbę ir įtraukią Europą, kuri būtų atvira pasauliui, didinti ir tobulinti universitetų partnerių bendrus mokslinių tyrimų pajėgumus ir geriau reaguoti į didžiuosius XXI a. visuomenės iššūkius Europoje ir už jos ribų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!