Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono, Paduvos ir Vilniaus universitetus vienijantis Europos universitetų aljansas „Arqus“ užbaigė paraiškų „Twinning“ mainams priėmimo procesą ir paskelbė atrinktus dalyvius. Daugiausia paraiškų iš visų septynių universitetų gavęs Vilniaus universitetas pirmuosius mainus planuoja jau 2021 m. rugsėjį.
Pasak Studijų kokybės ir plėtros skyriaus vadovo Andriaus Uždanavičiaus, šia „Arqus“ veikla siekiama stiprinti dalykinį darbuotojų ir studentų bendradarbiavimą ir sudaryti galimybes vykdyti bendrą mokymo ir mokymosi veiklą, išbandant trumpalaikes judumo programas: „Aljanso tikslas – reaguoti į visuomenės iššūkius ir siekti gilesnės Europos integracijos.“
Paraiškų teikimo laikotarpiu Vilniaus universitetas priėmė ir ketina įgyvendinti 12 mainų iniciatyvų. Pirmieji mainai įvykti turėtų jau 2021 m. rugsėjį – prof. dr. Aistis Raudys iš Matematikos ir informatikos fakulteto ir jo studentai lankysis Granados universitete Ispanijoje. Grupė dirbs prie bendro mokslinių tyrimų projekto, kurio uždavinys – įvertinti piko metu viešuoju transportu besinaudojančių žmonių skaičių, siekiant geriau planuoti bei optimizuoti transporto veiklą ir užtikrinti mažesnę aplinkos taršą. Mainų vizito tikslas – parengti bendrą keleivių skaičiavimo ir srautų prognozavimo sistemą.
Kitos veiklos numatytos 2022 m. – Filologijos fakulteto dėstytoja dr. Jolanta Šinkūnienė su studentų grupe kovo mėnesį lankysis Granadoje. Komanda kurs specializuotą turizmo kalbą, daugiausia dėmesio bus skiriama diskurso analizės aspektams, vertimo problemoms, kultūrinio konceptualizavimo skirtumams ir jų padariniams analizuoti. Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto jaunesnioji asistentė Ieva Giedraitytė su studentais keliaus į Paduvą (Italija) – šis vizitas bus skirtas magistrantūros studentams, klausantiems virtualaus modulio „Europa kaip globalus veikėjas“.
2021 m. rudenį kiti „Arqus“ universitetai taip pat vykdys įvairių tipų trumpalaikius mainus. Iki 2022 m. rugsėjo pabaigos Granados universitetas įgyvendins 10 judumo iniciatyvų, Bergenas ir Paduva – 4, dar 3 komandos į kitus universitetus vyks iš Leipcigo, po 2 komandas mainams suburs Graco ir Liono universitetai. Vilniaus universitete iš viso bus vykdomos 4 veiklos, kai vizitams atvyks atstovai iš kitų „Arqus“ universitetų.
„Nors iš pradžių planuota finansuoti 14 iniciatyvų (po 2 kiekviename universitete), matydami jų sėkmę, paraiškų kokybę ir mūsų akademinio personalo motyvaciją, beveik visi universitetai nusprendė ieškoti daugiau išteklių ir skirti papildomų lėšų. Todėl iš viso bus finansuojamos net 37 paraiškos: 25 finansuoti numatoma „Arqus“ projekto lėšomis, o likusios bus finansuojamos iš kitų šaltinių (kitų programų ar universitetų vidinių biudžetų). Vis dėlto ateityje planuojame skelbti dar vieną paraiškų teikimo etapą. Tikimės jį paskelbti kitais mokslo metais“, – sako A. Uždanavičius.
Mainai, kuriuos vykdys Vilniaus universitetas, yra mišraus tipo (Blended Twinning). Pasak A. Uždanavičiaus, tai – unikalus būdas įgyvendinti projekto veiklas net veikiant sudėtingomis aplinkybėmis, derinant tiek fizines, tiek virtualias veiklas.
„Tikimasi, kad ši mainų iniciatyva padės siekti aljanso tikslų įgyvendinant skirtingų tipų veiklas (ar netgi sujungiant kelias veiklas) – bendrus seminarus, stažuotes, dalyvavimą tarptautinėse konferencijose, vasaros mokyklas, grupinius projektus ir kt. Veiklos gali būti įgyvendinamos keliais būdais: fiziškai, kai skirtingų universitetų studentai susitinka seminaruose akis į akį, arba mišriuoju būdu, kai dviejų universitetų studentai iš pradžių bendradarbiauja virtualiai, o, vėliau susitinka fiziškai užbaigti vykdomo projekto ir pristatyti pasiektų rezultatų“, – paaiškina A. Uždanavičius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!