Visus 10–12 klasių moksleivius kviečiame į jaunojo mokslininko paskaitą. Balandžio 9 d. (šeštadienį), 12 val. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete (Čiurlionio g. 21/27), 214 aud. VU Biotechnologijos instituto dr. Birutė Surinėnaitė skaitys paskaitą „Riebalai medicinoje ir ligų profilaktikoje“.
Riebalai yra pagrindinė gyvų organizmų energetinė medžiaga ir atlieka įvairias anatomines, fiziologines, metabolines funkcijas. Jų apykaitos produktai teikia medžiagas kitų junginių sintezei, nes biocheminiai metabolizmo keliai yra glaudžiai susiję tarpusavyje. Taigi natūralu, kad riebalų apykaitos sutrikimai sukelia disbalansą kitose reakcijose. Riebalų trūkumas ar perteklius lemia skirtingas sveikatos problemas. Su riebalais susijusių įvairių medžiagų apykaita lemia nemažai esminių organizmo funkcijų ir jų reguliavimo mechanizmų. Viena iš lipidų apykaitos sutrikimo priežasčių – juos skaidančių fermentų lipazių sintezės ar katalizinio veikimo išsibalansavimas.
Pastaruoju metu sužinoma nemažai naujovių, susijusių su riebalų komponentų svarba medicinoje ir ligų profilaktikoje, jų esamu ir galimu terapiniu poveikiu ir nauju, anksčiau nepastebėtu ar kitaip interpretuotu veikimu.
Šioje trečioje, ir paskutinėje iš trijų paskaitų ciklo apie riebalus ir jų svarbą įvairiose srityse, paskaitoje susipažinsite su įvairiomis riebalų ir jų komponentų panaudojimo medicinoje ir ligų profilaktikoje galimybėmis, riebalus skaidančių fermentų lipazių įvairove ir funkcija. Taip pat sužinosite naujovių apie riebalų terapinio poveikio perspektyvas, netgi vėžinių susirgimų profilaktikoje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!