Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakultetas prisijungė prie tarptautinio ir didžiausio senosios muzikos tinklo REMA, vienijančio daugiau nei 120 organizacijų iš 22 Europos šalių. Garsius festivalius ir senosios muzikos atlikėjus subūrusi organizacija šiemet pirmą kartą savo duris atvėrė studijų bei mokslo institucijoms.
Vienais pirmųjų institucinių narių taip pat buvo išrinkti Hagos karališkoji akademija (Nyderlandai), Orfėjaus tyrimų institutas (Nyderlandai) ir senosios muzikos akademija „Schola Cantorum Basiliensis“ (Šveicarija). „Šie naujieji nariai prisijungia mūsų gyvavimo istorijos lūžio taške. Tikimės, kad dėl jų energijos ir naujo žvilgsnio REMA taps dar labiau matoma ir svarbi senosios muzikos ekosistemoje, Europoje ir visame pasaulyje“, – teigia Albertas Edelmanas, REMA pirmininkas.
Šia naryste siekiama plėtoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikos istorijos tyrimus bei jų sklaidą tarptautiniu mastu, įtraukti juos į bendrą Europos senosios muzikos kontekstą. Dalyvavimą REMA veiklose inicijavo Istorijos fakulteto podoktorantūros stažuotoja, muzikologė dr. Aleksandra Pister. Ji tiria muzikos reprezentacines paskirtis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų dvaruose, stažuotės vadovas – Senovės ir vidurinių amžių istorijos katedros vedėjas doc. Liudas Jovaiša.
„Senoji muzika patiria tikrą atgimimą Europoje ir pasaulyje. Įprastomis sąlygomis ji skamba didelėse koncertų salėse, dvaruose, užlieja jaukias bažnyčias ir unikalias kultūros paveldo vietas. Ši muzikos sritis galbūt labiau nei kitos neatsiejama nuo nuolatinių ieškojimų ir tyrimų. Bendradarbiaujant atlikėjams ir mokslininkams muzikos istorija iš tiesų atgyja. Prasminga ir įdomu gilintis į muzikos istorijos reiškinius ir juos atkurti. Mums tai reiškia dar daugiau – galimybę auginti istorinę savivertę, turtinti muzikinį identitetą“, – sako A. Pister.
Senosios muzikos tinklas REMA buvo įkurtas 2000 m. Prancūzijos mieste Ambronė, o šiuo metu reziduoja Versalyje. Daugiau informacijos rasite čia.
Podoktorantūros projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis (09.3.3-LMT-K-712-19-0066).
Komentarų nėra. Būk pirmas!