Spalio 15–17 d. ketvirtus metus iš eilės vykęs Vilniaus miesto hakatonas „Hack4Vilnius“ pasiūlė sostinei 20 naujų idėjų, kurios padės spręsti automobilių spūsčių, parkavimo, dviračių saugojimo, aplinkos taršos, elektrinių paspirtukų saugumo ir kitas problemas. Renginys subūrė daugiau kaip 70 dalyvių, kurių jauniausiam tebuvo vos dešimt, o vyriausiam beveik septyniasdešimt metų. Hakatono dalyvius konsultavo 18 mentorių iš duomenų analitikos, informacinės saugos, bepiločių orlaivių, darnaus judumo, verslo valdymo, komunikacijos ir kitų sričių, o pagrindinį prizą laimėjo tvaraus miesto puoselėjimo idėją pasiūliusi komanda.
„Hack4Vilnius“ atidarymo renginyje dalyvius sveikinusi Vilniaus universiteto mokslo prorektorė prof. Edita Sužiedėlienė džiaugėsi matydama tiek daug žmonių, susirinkusių kurti sprendimus sostinei.
„Labai džiaugiuosi matydama tiek jaunų, veržlių ir motyvuotų dalyvių. Organizatorių pasiūlytas iššūkių sąrašas tikrai platus ir taiklus, bet tikiu, jog į renginį atėjote ir su neprastesnėmis savo idėjomis. Tai, kad hakatone gimę sprendimai įgauna pagreitį, labai gerai atspindi pusės milijono investiciją pritraukusio ir per hakatoną susibūrusio Vilniaus universiteto startuolio „Mindletic“ pavyzdys. Tad linkiu nepritrūkti motyvacijos, idėjų ir energijos, o kelias naktis miego paaukoti dėl savo miesto ir įdomaus renginio tikrai verta“, – dalyvius sveikino prorektorė.
Geriausias originalias ir sostinei naudingas idėjas pasiūlę „Hack4Vilnius“ dalyviai buvo apdovanoti finansiniais ir kūrybiškumą skatinančiais prizais. Pagrindinį 1500 eurų vertės „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ įsteigtą prizą laimėjo komanda „Heap Underflow“, pasiūliusi „Eco peer“ programėlę, suteikiančią tvarumo taškus už aplinkai draugiškus miesto gyventojų ir miesto svečių pasirinkimus organizacijoje, įsitraukusioje į tvarumo taškų programą. Komandos idėja suteiktų Vilniui tvarumo pagreitį – kaskart kavinėje naudojant daugkartinį puodelį ar parduotuvėje prekes susidedant į daugkartinį maišelį, kasoje būtų nuskaitomas programėlės QR kodas ir suteikiama tam tikra taškų suma, kurią vėliau būtų galima iškeisti į prizus bei nuolaidas.
3 mėnesių narystę plėtoti savo prototipą Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ laimėjo komanda „Lituanica X“, pristačiusi paspirtukų vairuotojams skirto šalmo prototipą. Šis išmanus šalmas turėtų papildomus saugumo parametrus: lazerius, žyminčius kelią aplink paspirtuką, šalmo gale esančius posūkio signalus ir papildomą žandikaulio apsaugą. Tai padėtų užtikrinti saugesnę kelionę ne tik paspirtuko vairuotojui, bet ir kitiems eismo dalyviams.
Komanda „Vuorf“, sukūrusi platformą, kuri suranda artimiausią ir patikimiausią žmogų, galintį pasirūpinti augintiniu jo šeimininkų atostogų metu, laimėjo 1000 eurų vertės organizacijos „Metida“ įsteigtą prizą. „Vuorf“ programėlė ne tik padeda surasti laikiną globėją augintiniui, bet ir leidžia su tuo žmogumi pabendrauti ir įsitikinti, kad gyvūnas pateks į geras rankas.
1000 eurų pasirinktiems „CodeAcademy“ kursams laimėjo komanda „ERM“, nutarusi spręsti Vilniaus miesto savivaldybės susisiekimo paslaugų iniciatyvos „Judu“ pateiktą iššūkį ir sukūrusi interaktyvų įrankį, kuriame pagal 7 rodiklius pavaizduota tiek esama, tiek planuojama dviračių infrastruktūra. Šiuo metu bendrovė „Judu“ turi daugiau nei 2500 vnt. dviračių stovų, o iki 2029 m. planuoja turėti 12 000 vnt., tad toks įrankis padės numatyti tikslingiausias vietas naujiems dviračių stovams.
Sekmadienio vakarą 50 valandų idėjų sprintą vertino ir klausimus dalyviams uždavė komisijos nariai: „GO Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ duomenų ir analitikos departamento vadovas Augustas Degutis, „CoInvest Capital“ investicijų analitikas Jonas Vitkauskas ir Vilniaus savivaldybės vyriausiasis inžinierius Antonas Nikitinas.
„Hack4Vilnius 2021“ organizuoja Vilniaus universitetas, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, VILNIUS TECH, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“.
Hakatono „Hack4Vilnius 2021“ partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, „Judu“ (SĮ „Susisiekimo paslaugos“), „Mindletic“, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras, UAB „Metida“, UAB „Grinda“, „GO Vilnius“, „CodeAcademy“, UAB „Nord Security“, „Rockit“, Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centras.
Komentarų nėra. Būk pirmas!