Lyderystė mūsų šalyje kol kas vis dar suprantama gana siaurai – lyderiavimas siejamas su vienu vadovaujančiu asmeniu. Tačiau būti lyderiu, pirmiausia reiškia būti kūrybingu, smalsiu, įžvalgiu, gebančiu generuoti originalias idėjas, taip pat nebijančiu imtis iniciatyvos, kitaip tariant, ieškoti sprendimų bei nesuklysti.
Kaip svarbu ugdyti visas šias savybes, norint siekti savo tikslų – svajones paversti realybe ir sėkmingai žingsniuoti pasirinktu profesiniu keliu, dar kartelį įsitikino gausus būrys Vilniaus 9–12 klasių moksleivių. Kelios dešimtys gimnazistų iš keliolikos sostinės mokyklų jau antrus metus vadinami ne tik mokiniais, bet ir „Lyderystės akademijos“ studentais. Jiems organizuojama įvairių teorinių ir praktinių užsiėmimų universitetų auditorijose, kuriuos veda kvalifikuoti aukštųjų mokyklų dėstytojai bei verslininkai, taip pat diskusijų šaliai aktualiomis temomis, ekskursijų į sėkmingai veikiančias įmones, bendroves. Viena pastarųjų įmonių, noriai atvėrusių jaunuoliams duris ir atsakiusių į visus juos dominusius klausimus, didžiausia ir moderniausia pramoninių įrašytų CD/DVD kompaktinių diskų gamintoja Baltijos šalyse „BOD Group“.
„Esame lyderiaujanti įmonių grupė Centrinėje ir Rytų Europoje, per metus dvejose savo gamyklose Vilniuje ir Taline galime išlieti iki 70 milijonų kompaktinių diskų. Smagu, kad galime prisidėti prie būsimų Lietuvos lyderių ugdymo, jų žinių gausinimo. Juk šiandien norint ko nors pasiekti, visada reikia būti žingsniu priešakyje. Manau, „Lyderystės akademija“ būtent tai ir daro “, – kalbėjo „Bod Group“ rinkodaros ir pardavimų direktorius Ričardas Sartatavičius.
Vienos iš „Lyderystės akademijos“ iniciatorės – Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) direktoriaus Juliaus Niedvaro teigimu, šio tęstinio projekto tikslas – skatinti ir padėti moksleiviams tapti moraliais ir socialiai atsakingais lyderiais savo mokyklose, bendruomenėse ir tolesniame gyvenime, ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis, suteikti kaip įmanoma daugiau naudingų teorinių ir praktinių žinių. „Džiugu jog mokiniai vis entuziastingiau įsitraukia į „Lyderystės akademijos“ programą. Tai ženklas, jog auga nauja sąmoningų, protingų, patriotiškų žmonių karta“, – tvirtino J. Niedvaras.
Baigusiems „Lyderystės akademiją“ moksleiviams Vilniaus universitete įteikiami specialūs diplomai. Anot VU TVM direktoriaus pavaduotojos studijoms Dianos Ilevičienės, šiemet pirmą karą geriausiam „Lyderystės akademijos“ studentui bus apmokamos vienerių metų studijos VU TVM. Jei jaunuolis gaus valstybės finansuojamą studijų krepšelį, tai VU TVM sumokės vienerių metų studijų vertės dydžio stipendiją.
„Lyderystės akademijos“ partneriai – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Vilniaus privati gimnazija ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!