Birželio pirmąją savaitę Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčios varpinė smalsuolius kvies grožėtis sostinės panorama nuo aukščiausio senamiesčio pastato.
„Tai bus neoficialus varpinės atidarymas. Lankytojai žavėsis Fuko švytuokle, kuri demonstruoja Žemės sukimosi aplink savo ašį efektą. Liftu kils ar autentiškais laiptais kops į 45 metrų aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę. Varpinėje išvys didžiausią interjero vertybę – glazūrą, kuri susidarė ant vidinių bokšto sienų per gaisrą, kai nuo didelio karščio lydėsi plytos. Užkilę į apžvalgos aikštelėje grožėsis senamiesčio panorama, o drąsiausieji, iš bokšto viršūnės baliustradų, – neaprėpiamais Vilniaus toliais,“ – intrigavo VU Muziejaus direktorius Ramūnas Kondratas.
Studentams, moksleiviams ir neįgaliesiems apsilankymas varpinėje kainuos 3 Lt, kitiems svečiams – 5 Lt, o po oficialaus varpinės atidarymo, kuris numatytas baigus įrengti parodą liepą, kaina sieks 8 Lt, studentams, moksleiviams ir neįgaliesiems su nuolaida – 5 Lt.
Kviečiame į virtualią ekskursiją, pasigrožėti kaip pasikeitė varpinė!
P. S. Fizinis pasirengimas kopiant į aukščiausią senamiesčio pastatą – būtinas!
Šiam įspūdingai 68 m aukščio varpinei atgimti padėjo 2007–2013 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama. Praėjusių metų rudenį Ūkio ministerija skyrė 4,74 mln. Lt, už kurias įgyvendintas varpinės tvarkybos ir pritaikymo turizmui projektas. VU architektūrinis ansamblis, į kurį įeina ir Šv. Jonų bažnyčia bei varpinė, yra išskirtinis objektas UNESCO saugomame Vilniaus senamiestyje. XVI–XIX a. statytą kompleksą sudaro 16 pastatų ir 13 įvairaus dydžio kiemų, kuriuose susipina gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo architektūros stiliai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!