Lietuvos dalyvavimas Europos vieningoje rinkoje ir augantis imigrantų skaičius priverčia verslo atstovus veikti ir konkuruoti visuomenėje turinčioje įvairialypį kultūrinį pagrindą. Reaguojant į šiuos pokyčius Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas kartu su kitais ES universitetais iš Kipro, Suomijos, Vokietijos, Graikijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos ir Jungtinės Karalystės dalyvauja kuriant bendrainstitucinę Tarpkultūrinio Valdymo Erasmus Intensyvią programą (Cross-Cultural Management Erasmus Intensive Programme – CCMIP).
Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto dekanė prof. Birutė Galinienė teigia, kad dalyvavimas tokiuose projektuose skatina fakulteto internacionalizaciją, sudaro galimybes fakulteto dėstytojams kelti dėstymo kvalifikaciją, įgyti tarptautinės patirties ir burtis į tarptautinius mokslininkų tinklus.
Ši programa atsirado kaip EuroMed Verslo tyrimų instituto tarpkultūrinio valdymo tyrimų grupės iniciatyva, kuria siekiama skatinti tarpkultūrinio valdymo ugdymą studentų ir akademinės bendruomenės tarpe suburiant įvairias kultūras į mokslinę erdvę. CCMIP bus įgyvendinta 2011 metais Kretos Technologinių mokslų instituto organizuojamoje intensyvioje dviejų savaičių vasaros mokykloje. „Programos rėmuose bus ugdomi dalyvių tarpkultūrinio valdymo įgūdžiai, rengiami inovatyvūs mokymo metodai bei medžiaga pretenduojanti tapti tarpkultūrinio valdymo ugdymo standartu Europoje“, – pasakoja dr.Erika Vaiginienė, Ekonomikos fakulteto lektorė ir minėto instituto narė. Anot jos, Ekonomikos fakulteto studentai aktyviai domisi galimybe dalyvauti programoje. Praėjusiais metais buvo 6 pretendentai į vieną vietą. Toks studentų susidomėjimas tik parodo panašių programų ir iniciatyvų poreikį universitete.
„Tai nuostabi galimybė praplėsti akiratį, pažinti Graikijos ir kitų projekte dalyvaujančių šalių kultūrinius skirtumus, atrasti tarptautinę vadybos mokslo specifiką, tobulėti bei gauti naudingą patirtį, padėsiančią siekti karjeros aukštumų ateityje. Puiku, kad mūsų fakultetas suteikia savo studentams tokią galimybę“, – pritaria Ekonomikos fakulteto magistrantė Julija Šarupičiūtė.
Šiuo metu VU Ekonomikos fakultete veikia keletas tarptautinį aspektą turinčių programų. Bakalauro pakopoje studentai gali studijuoti Tarptautinės ekonomikos specialybėje, Marketingo ir tarptautinio verslo specializuotoje programoje anglų kalba. Magistrantūros pakopoje studentai gali studijuoti Tarptautinio verslo programoje lietuvių kalba ir trijose programose anglų kalba, t.y. Tarptautinio verslo ekonomikos ir vadybos programa, Ekonominė analizė ir planavimas bei Tarptautinio turizmo vadybos programa.
Komentarų nėra. Būk pirmas!